Site Loader

Telewizja RTP ogłosiła nazwiska muzyków, których utwory powalczą o reprezentowanie Portugalii w nadchodzącej Eurowizji! 

Przygotowania do zbliżającego się Konkursu w Rotterdamie już trwają! Niedawno poznaliśmy przyszłoroczny slogan, wiele krajów ogłosiło daty swoich preselekcji, a niektóre z nich zdecydowały się już na wybór swoich reprezentantów. Krok w tę stronę zrobiła również Portugalia, która dziś ogłosiła listę kompozytorów Festival da Canção 2020! A oto oni:

Zgodnie z zasadami portugalskich preselekcji, autorzy wkrótce wybiorą artystów, którzy wykonają ich utwory i zmierzą się w rywalizacji o bilet do Rotterdamu. Pólfinały festiwalu odbędą się 22 oraz 29 lutego 2020 roku, z kolei zwycięzcę poznamy 7 marca podczas finału.

Portugalia zadebiutowała na Eurowizji już w 1964 roku, lecz nigdy nie należała do grona krajów mogących szczycić się wysokimi rezultatami w konkursie, bowiem Portugalczycy w historii swoich wystąpień zaledwie 7 razy znaleźli się w najlepszej dziesiątce, w tym ani razu na podium. Ciąg niepowodzeń przerwał w 2017 roku Salvador Sobral, który reprezentował swój kraj w Kijowie z utworem Amar pelos dois. Wokalista zdobył rekordową sumę 758 punktów, tym samym przynosząc pierwszą wygraną dla swojego kraju! Rok temu w portugalskich barwach zaprezentował się Conan Osíris z piosenką Telemóveis. Niestety, artysta nie zakwalifikował się do Wielkiego Finału, zajmując 15. miejsce z dorobkiem 51 punktów.

Maciej Karcz

Eurowizję śledzę nieprzerwanie od 2014 roku. Tym, co przyciąga mnie do tego widowiska jest przede wszystkim jednoczenie kultur z najskrytszych zakątków Europy i poznawanie coraz to ciekawszych brzmień. Szczególną sympatią w konkursie darzę Australię oraz kraje Półwyspu Iberyjskiego - Hiszpanię i Portugalię. Na co dzień interesuję się językami obcymi, podróżami i fotografią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *