Site Loader

Po wielu spekulacjach, grecki nadawca publiczny ERT poinformował o swojej decyzji w sprawie reprezentanta Grecji na 65. Konkurs Piosenki Eurowizji 2020. Do Rotterdamu poleci Stefania!

Informacja została przekazana w ważnym programie informacyjnym, jednak nie było to wielkie zaskoczenie. Już od dłuższego czasu mówiło się, że to Stefania ma pewny bilet w kieszeni. I tak też się stało.

Siedemnastolatka z Utrechtu z Holandii jest artystką, która ma już spore doświadczenie na scenie. Od dziecka jej pasją była muzyka, więc wzięła udział w holenderskiej edycji programu The Voice Kids, a następnie została reprezentantką tego kraju podczas Eurowizji Junior w 2016 roku, jako część tria Kisses. Zespół ten uplasował się wtedy na ósmym miejscu. Potem skupiła się na karierze solowej. Najlepiej czuje się w popowych piosenkach w języku angielskim. Znana jest głównie wśród młodzieży. Jej konto na TikTok’u śledzi ponad 300 tysięcy fanów! Oprócz muzyki, poświęca też czas na aktorstwo oraz prowadzenie programów.

W 2019 roku Grecję reprezentowała Katherine Duska z piosenką “Better Love”. Jej głos, dobra piosenka i charakterystyczny występ miał być greckim kluczem do sukcesu. Ostatecznie, Katherine zajęła w finale odległe 21. miejsce.

 

Joanna Nowotka

Z Eurowizją jestem związana od małego, ponieważ co roku cała rodzina ją śledzi. Kocham Eurowizję za różnorodność, talenty i przymrużenie oka. Doceniam folkowe brzmienia oraz wyraziste, emocjonalne ballady. Na co dzień interesuje się Bałkanami i Bliskim Wschodem, więc reprezentacje tych państw przyciągają mnie najbardziej. Prywatnie, studiuję psychologię społeczną w Collegium Civitas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *