Site Loader

Roksana Węgiel, która rok temu triumfowała w polskich barwach na Eurowizji Junior 2018 ze swoją piosenką “Anyone I want to be”, zdobyła Europejską Nagrodę Muzyczną MTV w kategorii “najlepszy polski artysta”, pokonując czworo innych kandydatów. Ponadto, w rankingu najbardziej wpływowych Polek i Polaków tygodnika “Wprost” uplasowała się na bardzo wysokiej pozycji.

3 listopada w Sewilli Roksana Węgiel odbierze prestiżową nagrodę podczas gali MTV EMA 2019. Roxie zwyciężyła głosowanie internautów w kategorii “najlepszy polski artysta”, pokonując w nim Bass Astral x Igo, Sarsę, Dawida Podsiadło i Darię Zawiałow. Już sama nominacja do tej nagrody była wyjątkowa, gdyż po raz pierwszy została przyznana artyście biorącemu udział w Eurowizji Junior. W innych kategoriach także nie brakowało eurowizyjnych twarzy – nominowani do zdobycia statuetek zostali również Mahmood – zdobywca 2. miejsca na Eurowizji 2019 z Włoch, András Kállay-Saunders – reprezentant Węgier w 2014 roku oraz Maruv – niedoszła reprezentantka Ukrainy w tym roku, którą nominowano… z Rosji!

Ponadto, kilka dni temu tygodnik “Wprost” opublikował tegoroczny ranking 50 najbardziej wpływowych Polek i Polaków. Zeszłoroczna zwyciężczyni Eurowizji Junior zajęła w nim świetne 16. miejsce, które uzasadniono w następujący sposób:

“Ma 14 lat i już może pochwalić się statusem gwiazdy. Na koncie ma zwycięstwo w „The Voice Kids” oraz wygraną w dziecięcej Eurowizji. Jej największe przeboje na YouTubie mają po kilkanaście milionów wyświetleń, a jej wydana w czerwcu debiutancka płyta szybko zyskała status złotej.”

Gratulujemy Roksanie Węgiel obu wyróżnień, liczymy na następne sukcesy i życzymy powodzenia w prowadzeniu nadchodzącej Eurowizji Junior w Gliwicach!

źródła: wprost.pl, eurowizja.org; zdjęcie: junioreurovision.tv

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *