Site Loader

Emocje rosną wokół polskich preselekcji do 65. Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamu – w mediach społecznościowych aż huczy od plotek i spekulacji! Poznaliśmy już pewne szczegóły konkursu, a jego poszczególni zaczęli już odkrywać karty. Czy Polska ma w końcu szansę na eurowizyjny sukces? 

Rolę polskich preselekcji do Eurowizji 2020 spełnią specjalne odcinki programu “Szansa na sukces. Eurowizja 2020”. Konkurs będzie składał się z trzech półfinałowych odcinków transmitowanych 2, 9 i 16 lutego oraz finału na żywo 23 lutego. W każdym z odcinków wystąpi 7 uczestników, którzy zostaną ocenieni przez jury złożone z byłych polskich reprezentantów: Cleo (2014), Michała Szpaka (2016) i Gromeego (2018). W pierwszym odcinku wykonane zostaną utwory zespołu ABBA, w drugim – hity eurowizyjne, a w trzecim – piosenki The Beatles.

Za pośrednictwem social mediów poznaliśmy jak dotąd następujących uczestników programu [LISTA UZUPEŁNIANA NA BIEŻĄCO]:

  • Weronika Curyło – finalistka The Voice of Poland VII
  • Daj to głośniej 
  • Basia Gąsienica-Giewont – uczestniczka The Voice od Poland III
  • Adrian Makar – zwycięzca Mam Talent VII
  • Saszan – uczestniczka Krajowych Eliminacji do Eurowizji 2018
  • Kasia Dereń – finalistka The Voice of Poland II, chórzystka Gromeego na Eurowizji 2018
  • Nick Sinckler 
  • Alicja Szemplińska – zwyciężczyni ostatniej edycji The Voice of Poland
  • Stashka

Odcinki eliminacyjne zostaną nagrane w niedzielę 19 stycznia i dzień później – w każdym z nich do finału awansuje tylko jeden artysta. Regulamin programu zastrzega jednak możliwość wręczenia “złotego biletu” uczestnikowi, który odpadł. W finale artyście wykonają swoje oryginalne utwory na Eurowizję, przygotowane zarówno przez nich samych, jak i zewnętrznie. Zwycięzcę 23 lutego wybiorą jurorzy i telewidzowie.

Co sądzicie o dotychczasowym kształcie polskich preselekcji? Kogo chcielibyście zobaczyć w odcinku finałowym, a następnie w polskich barwach na scenie Eurowizji 2020?

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *