Site Loader

Przed nami pierwszy odcinek eliminacyjny eurowizyjnej serii programu “Szansa na sukces”, podczas której wyłoniony zostanie reprezentant Polski na 65. Konkursie Piosenki Eurowizji. Kto zmierzy się w walce o bilet do Rotterdamu?

Do walki o reprezentowanie Polski na Eurowizji zgłosiło się ponad 50 osób, ale jedynie 21 zmieściło się w stawce eliminacje. W pierwszym z trzech odcinków półfinałowych programu “Szansa na sukces. Eurowizji 2020” uczestnicy zmierzyli się z przebojami zespołu ABBA, który wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji w 1974 roku. Zwycięzcę odcinka, który w finale programu 23 lutego będzie walczył o wyjazd na Eurowizję, wyłoni jury w składzie: Cleo, Gromee i Michał Szpak. Oto kolejność występów:

  1. Patryk Skoczyński – “Gimmie, Gimmie, Gimmie!”
  2. Emilia Sanecka – “Waterloo”
  3. Julia & Wiktoria Szlachta – “Dancing Queen”
  4. Kasia Dereń – “Mamma Mia”
  5. Amelia Andryszczyk – “S.O.S”
  6. Sargis Davtyan – “Voulez-vous”
  7. Maja Hyży – “Knowing me, Knowing You”

Konkurs otworzy Patryk Skoczyński, który właśnie wydał singiel “Dom”, a znany jest przede wszystkim z udziału w VI edycji programu The Voice of Poland. Następnie w zwycięskiej eurowizyjnej piosence zaprezentuje się Emilia Sanecka – wokalistka zespołu Daj to głośniej, który popularność zdobył hitem “Mama ostrzegała”. Jako trzecie zaprezentują się doświadczone w Szansie na sukces siostry Julia i Wiktoria Szlachta, a tuż po nich wystąpi chórzystka Gromee’go z Eurowizji 2018 i finalistka The Voice of Poland – Kasia Dereń. Piąta w kolejności zaśpiewa uczestniczka The Voice Kids i Krajowych Eliminacji do Eurowizji Junior 2016 Amelia Andryszczyk. Po niej na scenie znajdzie się zwycięzca Szansy na sukces i opolskiego koncertu Premier Sargis Davtyan, a stawkę zamknie uczestniczka Krajowych Eliminacji do Eurowizji 2018 Maja Hyży. Program tradycyjnie poprowadzi eurowizyjny komentator Artur Orzech. Transmisja o 15:15 na atenie TVP2. 

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *