Site Loader

Melodifestivalen to bez wątpienia jedne z najdłużej wyczekiwanych i najchętniej oglądanych preselekcji, które co roku przyciągają miliony widzów z całej Europy! Właśnie zakończył się drugi półfinał tego konkursu, w którym udział wzięło kolejnych siedmioro artystów! Kto awansował do finałowej stawki, a kogo zobaczymy ponownie z koncercie Andra Chansen?

Jak co roku, każdy z etapów słynnego Melodifestivalen ma miejsce w innym szwedzkim mieście. Tym razem, drugi półfinał odbył się w Göteborg, na południu kraju. Linda Hedlund, Linnea Henriksson oraz David Sundin byli gospodarzami wieczoru, podczas którego zaprezentowało się siedmioro nowych uczestników preselekcji ze swomi utworami:

  1. Klara Hammarström – Nobody
  2. Jan Johansen – Miraklernas tid
  3. Dotter – Bulletproof
  4. Méndez ft. Alvaro Estrella – Vamos amigos
  5. Linda Bengtzing – Alla mina sorger
  6. Paul Rey – Talking In My Sleep
  7. Anna Bergendahl – Kingdom Come

W czasie ich występu, szwedzka widownia mogła głosować na swoje ulubione propozycje za pośrednictwem aplikacji Festiwalu. Publiczność jednoznacznie stwierdziła, że bezpośredni awans do marcowego finału należy się Annie Bergendahl oraz Dotter, które zwyciężyły w dzisiejszym koncercie! Z kolei “druga szansa” została przyznana Méndez i Alvaro Estrella oraz Paulowi Rey. Z dalszym udziałem w preselekcjach pożegnali się Linda Bengtzing, Klara Hammarström oraz Jan Johansen, którzy otrzymali najmniej punktów od widzów.

Kingdom Come oraz Bulletproof zabrzmi pośród pozostałych propozycji, które powalczą o reprezentowanie Szwecji na nadchodzącej Eurowizji w Rotterdamie. Zwycięzcę poznamy 7 marca, podczas finału na żywo!

 

Maciej Karcz

Eurowizję śledzę nieprzerwanie od 2014 roku. Tym, co przyciąga mnie do tego widowiska jest przede wszystkim jednoczenie kultur z najskrytszych zakątków Europy i poznawanie coraz to ciekawszych brzmień. Szczególną sympatią w konkursie darzę Australię oraz Włochy i Szwajcarię. Na co dzień interesuję się językami obcymi, podróżami i fotografią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *