Site Loader

Dwie dekady po wydaniu przeboju grupy Myslovitz “Długość dźwięku samotności”, reprezentantki Polski podczas Eurowizji 2019 w Tel Awiwie nagrały cover tej znanej piosenki! Jak brzmi ona w ludowym wykonaniu?

Zespół Tulia, który w maju reprezentował Polskę na 64. Konkursie Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie, opublikował cover utworu “Długość dźwięku samotności”. Piosenka została wydana przez grupę Myslovitz w 1999 roku i stała się kultowym utworem w historii polskiej muzyki. Teraz nabrała nowych barw, dzięki wykonaniu jej przez eurowizyjne trio w nowoczesnej aranżacji połączonej z tradycyjnym, ludowym brzmieniem.

Łączenie etnicznych słowiańskich brzmień z nowoczesną muzyką to główna cecha Tulii. Dziewczyny pokazały to zarówno w “Fire of love (Pali się)” podczas Eurowizji 2019, jak i w swoim najnowszym utworze “Rzeka”, którego premiera miała miejsce miesiąc temu.

Co sądzicie o najnowszej twórczości Tulii? Czy grupa powinna jeszcze kiedyś próbować swoich szans na Eurowizji? 

zdjęcie: All About Music

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *