Site Loader

Przedostatnia premiera piosenki uczestniczącej w 17. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci za nami! Oficjalnie zaprezentowany został utwór, z którym w Gliwicach Eliana Gomez Blanco będzie reprezentowała Maltę. Propozycja 14-latki została stworzona w dwóch językach i będzie piętnastą kompozycją broniącą w konkursie barw Malty.

Piosenka, którą Eliana Gomez Blanco wykona w Gliwicach, nosi tytuł “We are more”. Maltanka w tym roku zdała egzaminy w szkole muzycznej, do której uczęszcza i z pełnym profesjonalizmem przyjedzie do Polski w listopadzie. Reprezentantką swojego kraju została po zwycięstwie w preselekcjach, których wynik poznaliśmy 20 sierpnia. Jej piosenka jako trzecia na Eurowizji Junior zostanie wykonana po części w języku maltańskim.

Malta zadebiutowała na Eurowizji Junior podczas jej inauguracyjnej edycji w 2003 roku. Przez pierwsze lata udział państwa w konkursie nie był mocno udany, a największym osiągnięciem jego reprezentantów było 4. miejsce w 2008 roku. Po dwuletniej przerwie w latach 2011-12 Malta powróciła do stawki: Gaia Cauchi zdeklasowała konkurencję, zwyciężając z piosenką “The start”, a kraj organizował konkurs rok później. Gospodarze wywalczyli 4. miejsce. Kolejna edycja również była bardzo udana: w 2015 roku Maltanka Destiny Chukunyere wygrała Eurowizję Junior z piosenką “Not my soul”. Tym samym chęć organizacji konkursu w 2016 roku ponownie została wyrażona przez wyspiarski kraj i tak się stało. W Valettcie Christina Margin uplasowała się na 6. miejscu, a rok później w Tbilisi Gianluca Cilia zajął 2. miejsce w głosowaniu online, zajmując jednak 9. lokatę. Do Mińska kraj wysłał Elę Mangion z propozycją “Marchin’ on”, która zdobyła 138 punktów od jurorów (2. miejsce) i 43 punkty od widzów online (12. miejsce), zajmując w sumie 5. miejsce. 

Co sądzicie o tegorocznej propozycji Malty? Czy kraj ma szanse na trzecie zwycięstwo? Jak oceniacie “We are more” na tle pozostałej konkurencji?

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *