Site Loader

Za nami już drugi pełen emocji wieczór tegorocznej edycji Festiwalu Sanremo! Kolejnych dwunastu niezwykłych artystów zaprezentowało swoje utwory, z którymi powalczą o wygraną i wyjazd w barwach swojego kraju na zbliżającą się Eurowizję w Rotterdamie! Kto wypadł najlepiej i kto okaże się faworytem do zwycięstwa?

Poznaliśmy już pełną stawkę piosenek 70. odsłony kultowego Festiwalu w San Remo! Po ekscytującym pierwszym wieczorze wydarzenia, o którym możecie przeczytać tutaj, Włosi nie zwolnili tempa i ponownie dostarczyli widzom kompletną dawkę niesamowitych wrażeń i dobrej muzyki. Dzisiejszej nocy wystąpili:

 • Piero Pelù – Gigante

 • Elettra Lamborghini – Musica (E il resto scompare)

 • Enrico Nigiotti – Baciami adesso

 • Levante – Tikibombom

 • Pinguini Tattici Nucleari – Ringo Starr

 • Tosca – Ho amato tutto 

 • Francesco Gabbani – Viceversa

 • Paolo Jannacci – Voglio parlarti adesso

 • Rancore – Eden

 • Junior Cally – No grazie

 • Giordana Angi – Come mia madre

 • Michele Zarrillo – Nell’estasi o nel fango

Faworytem wczorajszego koncertu został Francesco Gabbani, reprezentant Włoch z 2017 roku, który swoją balladą Viceversa ponownie podbił serca włoskiej publiczności. Drugie miejsce przyznano znanemu w kraju artyście Pieru Pelù z utworem Gigante. Na trzecim miejscu uplasował się zespół Pinguini Tattici Nucleari z chwytliwą propozycją Ringo Starr. Tak przedstawia się pełny ranking występów drugiego wieczoru:

 1. Francesco Gabbani
 2. Piero Pelù
 3. Pinguini Tattici Nucleari
 4. Tosca
 5. Michele Zarrillo
 6. Levante
 7. Giordana Angi
 8. Paolo Jannacci
 9. Enrico Nigiotti
 10. Elettra Lamborghini
 11. Rancore
 12. Junior Cally

W połączeniu z piosenkami z poprzedniego wieczoru, klasyfikacja generalna prezentuje się następująco:

 1. Francesco Gabanni
 2. Le Vibrazioni (zwycięzcy pierwszego wieczoru)
 3. Piero Pelù
 4. Pinguini Tattici Nucleari
 5. Elodie
 6. Diodato
 7. Irene Grandi
 8. Tosca
 9. Michele Zarrillo
 10. Levante
 11. Marco Masini
 12. Alberto Urso
 13. Giordana Angi
 14. Raphael Gualazzi
 15. Anastasio
 16. Paolo Jannacci
 17. Achille Lauro
 18. Enrico Nigiotti
 19. Rita Pavone
 20. Riki
 21. Elettra Lamborghini
 22. Rancore
 23. Bugo & Morgan
 24. Junior Cally

Do powyższych punktów doliczone zostaną głosy telewidzów oraz specjalnej komisji jurorskiej. Troje najlepszych artystów awansuje do ścisłego finału, z którego zostanie wyłoniony reprezentant Włoch na 65. Konkurs Piosenki Eurowizji w Rotterdamie.

Dzisiaj, podczas trzeciego wieczoru, uczestnicy zaprezentują największe przeboje z historii Festiwalu Sanremo, z kolei jutro wszyscy artyści wystąpią na scenie ze swoimi własnymi utworami. Wielki Finał odbędzie się w sobotę, 8 lutego.

Włochy były jednym z pierwszych uczestników Konkursu Piosenki Eurowizji – zadebiutowały bowiem już na samym początku, w 1956 roku. Na swoim koncie mają aż dwie wygrane. Po raz pierwszy zwyciężyła w 1964 roku Gigliola Cinquetti z utworem Non ho l’età. Ponowny sukces przyniósł Toto Cutugno, który w 1990 roku sięgnął po zwycięstwo z autorską propozycją zatytułowaną Insieme: 1992. W ostatnich latach Włochy mogły cieszyć się wysokimi wynikami w Konkursie – obecnej dekadzie trzykrotnie uplasowali się na podium! W tym roku, w roli włoskiego reprezentanta wystąpił Mahmood z piosenką Soldi. Artysta zdobył łączną sumę 472 punktów, co pozwoliło mu na zajęcie 2. miejsca w Tel Avivie!

Maciej Karcz

Eurowizję śledzę nieprzerwanie od 2014 roku. Tym, co przyciąga mnie do tego widowiska jest przede wszystkim jednoczenie kultur z najskrytszych zakątków Europy i poznawanie coraz to ciekawszych brzmień. Szczególną sympatią w konkursie darzę Australię oraz Włochy i Szwajcarię. Na co dzień interesuję się językami obcymi, podróżami i fotografią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *