Site Loader

Kultowy Festiwal Sanremo zbliża się wielkimi krokami! Na początku miesiąca poznaliśmy nazwiska artystów, którzy już w lutym wystąpią w teatrze Ariston i powalczą o reprezentowanie Włoch podczas nadchodzącej Eurowizji w Rotterdamie. Długo wyczekiwany konkurs będący jednocześnie sposobem wyłaniania reprezentanta tego kraju co roku przyciąga ogrom widzów z całej Europy, z zaciekawieniem śledzących poczynania zarówno znanych, jak i debiutujących wokalistów włoskiej sceny muzycznej. Bez wahania można stwierdzić, że festiwal odznacza się najwyższym poziomem. Tym razem w nadmorskim San Remo zawitają wielkie gwiazdy, które będą towarzyszyły uczestnikom w zmaganiach o bilet na 65. Konkurs Piosenki Eurowizji!

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Amadeus, dyrektor artystyczny Fesitwalu Sanremo ogłosił nazwiska szanowanych i wpływowych osób, które zagoszczą w tym roku podczas jego 70. edycji. Wśród nich znalazło się wiele popularnych osobowości świata muzyki, kina i polityki, które swoją obecnością mogłyby rozsławić Konkurs na jeszcze większą skalę.

Gośćmi tegorocznego Festiwalu w San Remo będą:

 • Dua Lipa
  Brytyjska wokalistka kosowsko-albańskiego pochodzenia, laureatka takich nagród jak Grammy i BRIT Awards oraz autorka wielu światowych hitów ostatnich lat.
 • Mika
  Brytyjski muzyk urodzony w Libii, juror francuskiego The Voice oraz włoskiej odsłony programu X Factor.
 • Johnny Dorelli
  Jeden z najpopularniejszych włoskich wykonawców, aktor oraz prezenter telewizyjny, dwukrotny zwycięzca Fesitwalu Sanremo.
 • Massimo Ranieri
  Włoski wokalista, aktor, reprezentant Włoch podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w 1971 oraz 1973 roku.
 • Tiziano Ferro
  Włoski muzyk, piosenkarz, były uczestnik Festiwalu.
 • Monica Belluci
  Modelka i najpopularniejsza włoska aktorka XX wieku.
 • Rula Jebreal
  Izraelska aktywistka, dziennikarka i pisarka, od wielu lat mieszkająca we Włoszech.
 • Sabrina Salerno
  Włoska wokalistka, aktorka i prezenterka, znana przede wszystkim z przeboju Boys.
 • Alketa Vejsiu
  Albańska dziennikarka, prezenterka i producentka telewizyjna.
 • Mara Venier
  Włoska aktorka i prowadząca wielu programów telewizyjnych we Włoszech.
 • Georgina Rodriguez
  Argentyńska modelka, partnerka piłkarza Cristiano Ronaldo.

70. Festiwal Sanremo rozpocznie się czterema półfinałami, które wystartują już 4 lutego – każdego wieczoru do Wielkiego Finału awansują uczestnicy z największą ilością głosów. Reprezentanta Włoch podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji poznamy 8 lutego!

Maciej Karcz

Eurowizję śledzę nieprzerwanie od 2014 roku. Tym, co przyciąga mnie do tego widowiska jest przede wszystkim jednoczenie kultur z najskrytszych zakątków Europy i poznawanie coraz to ciekawszych brzmień. Szczególną sympatią w konkursie darzę Australię oraz Włochy i Szwajcarię. Na co dzień interesuję się językami obcymi, podróżami i fotografią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *