Site Loader

Tuż po konferencji z udziałem wszystkich uczestników Eurowizji Junior 2019, nasz przedstawiciel Kamil zamienił kilka słów z reprezentantką Irlandii – Anną Kearney. Czy na co dzień dziewczynka posługuje się językiem irlandzkim? Co powiedziała jej Linda Martin, zwyciężczyni Eurowizji 1992? Zapraszamy do lektury! 

PFE: Cześć, Anna! Przede wszystkim gratulacje świetnego występu! Czy sprawia ci jednak trudność śpiewanie w języku irlandzkim? Nie jest to coś powszechnego w muzyce.

Anna: Dziękuję! Skoro użyłam tego go na Eurowizję Junior, jest on dla mnie w porządku. Irlandzki nie jest moim pierwszym językiem, jest nim angielski. Ale jest dobrze, miło mi się śpiewa w natywnym języku.

PFE: Czy możesz zdradzić coś na temat Lindy Martin? Jest bardzo zaangażowana w Eurowizję Junior, czy dała ci jakieś porady?

Anna: Zostałam zaszczycona jej udziałem w moim teledysku! Dała mi trochę porad, powiedziała: “pojedź tam, baw się dobrze i spędź czas najlepiej, jak możesz, bo będzie on na zawsze twój”.

PFE: Dziękuję i życzę powodzenia!

Anna: Dziękuję!

Oryginalna rozmowa po angielsku [LINK]

Wywiad z Lindą Martin, irlandzką zwyciężczynią Eurowizji 1992 [LINK]

zdjęcie: Thomas Hanses, junioreurovision.tv

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *