Site Loader

Dziś emocje wśród fanów Eurowizji w Polsce były ogromne: Polacy wybrali swoją reprezentantkę na 17. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Gliwicach na Śląsku. Spośród trzech kandydatek w finale programu “Szansa na sukces” głosowanie jury w składzie: Anna Cyzowska-Dura, Konrad Smuga i Grzegorz Urban oraz telewidzów, wyłoniło zwyciężczynię. Konkurs wygrała 12-letnia Viki Gabor z piosenką “Superhero”. Zamieniliśmy z nią kilka słów tuż po jej sukcesie w programie. Oto, co nam powiedziała! 

PFE: Wygrałaś jednomyślnie. Zarówno widzowie, jak i jurorzy najchętniej na Ciebie zagłosowali. Spodziewałaś się tego typu wyniku, czy do końca były w Tobie pewne wątpliwości?

Viki: To był dla mnie szok, jak już były wyniki: Czy to jestem ja? Czy to w ogóle jestem ja? Dziewczynki były świetne i gratuluje im z całego serca. I jeszcze w to nie mogę uwierzyć. (śmiech)

PFE: Przed Tobą wiele pracy. Czy masz już jakieś plany i wizje, w jaki sposób chciałabyś się zaprezentować w Gliwicach? Może zaczynasz teraz całą pracę od podstaw?

Viki: Na pewno będę mieć jeszcze przygotowania. Jest to ciężka praca, bo jest to naprawdę wielki konkurs. Zobaczymy, jak to wszystko się potoczy.

Gratulujemy sukcesu Wiktorii i życzymy owocnych przygotowań do Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach, która odbędzie się już 24 listopada!

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *