„Pod Lupą” – seria artykułów, w których skupiamy się na piosenkach i wykonawcach z każdego kraju biorącego udział w Eurowizji. Znajdziesz tutaj informacje, opinie oraz recenzje.

Triana Park – to tegoroczni reprezentanci Łotwy na Eurowizji, którzy w Kijowie wystąpią 9 maja. Tworzą zespół od 2008 roku i już wtedy zadebiutowali na Supernovej – łotewskich preselekcjach do Eurowizji – plasując się ostatecznie na czwartym miejscu w finale, co nie dało im szansy reprezentowania ich kraju w Serbii. Rok później ponownie spróbowali swoich sił i drugi rok z rzędu zajęli czwarte miejsce. Co ciekawe, w 2010 roku, po raz 3. z rzędu wystartowali w Supernovej, i znów zajęli 4. miejsce – historia kołem się toczy! Rok później znów uczestniczyli w konkursie, lecz z powodu choroby wokalistki, musieli zrezygnować. Rok później w finale Supernovej byli drudzy od końca. W 2017 roku wystartowali jeszcze raz – z ogromym sukcesem!

 

Poprosiliśmy kilku naszych czytelników o napisanie
krótkiej opinii o piosence oraz o jej ocenienie.

 

Jakub

Zdecydowanie jedna z najnowocześniejszych propozycji tego roku. Mam wrażenie, że oryginalny styl zespołu nie wszystkim przypadnie do gustu. Live pozostawia wiele do życzenia, ale wersja studyjna to majstersztyk.

OCENA: 7.5/10

Magdalena

Mam mieszane uczucia co do tej piosenki. Wydaje mi się, że jest ona połączeniem kilku innych, aczkolwiek ciężko byłoby je wyodrębnić. Utwór jest jednak chwytliwy i nie mogę powiedzieć, że słucha się go źle. Ode mnie pół na pół.

OCENA: 5/10

Szymon

Łotwa chciała postawić na nowoczesne brzmienie,lecz w porównaniu z innymi propozycjami jest to mierny utwór. Głos samej artystki jest irytujący. Jednym z plusów jest podkład, który daje idealne tło. Moim zdaniem Justs był o wiele lepszy.

OCENA: 3.5/10

Andrzej

Zdecydowanie moje klimaty, trochę kojarzy mi się z mrocznością Tove Lo. Sam teledysk kojarzy mi się również odrobinę z teledyskiem Madonny do “Paradise not for me”. Triana Park dostarczyli nam utwór ciekawy. Cudny teledysk. Spisali się znakomicie. Mam nadzieję, że występ będzie równie dark. Miłe zaskoczenie, życzę im pierwszej piątki za oryginalność. Piosenka z charakterem. Tajemnicza całość niczym Loreen i jej “Euphoria”.

OCENA: 8/10

Dawid

Piosenka z pewnością wyróżnia się na tle pozostałych tegorocznych propozycji. Jednak Łotwa w tym roku nie trafia do mnie tak, jak reprezentanci z poprzednich lat, Justs i Aminata. Nie pomaga również słaby wykon na żywo Agnese. Stawiam, że Łotwa będzie się wahała na granicy awansu, a jeśli jej się uda, skończy w dolnej części finałowej tabeli.

OCENA: 4/10

Wojtek

Jedna z oryginalnieszych tegorocznych propozycji. Refren bardzo przyciąga uwagę mimo iż cały czas wypowiadane są te same słowa. Wokal Agnese jest bardzo oryginalny i super współgra z elektro.

OCENA: 9/10

Kacper

Piosenka Łotwy to strzał w 10! Chwytliwy refren złapał mnie za serce. Głos kilku Trian brzmi perfekcyjnie ❤ lubię całą piosenkę, ale najlepszy jest koniec.

OCENA: 9/10

Bartek

Utwór bardzo nowoczesny, który po pierwszym przesłuchaniu wywarł na mnie ogromne wrażenie. Czuć tu powiew świeżości. Wykonanie na żywo może nie na najwyższym poziomie, ale całość wygląda obiecująco!

OCENA: 9/10

 

ŚREDNIA: 6.88/10

 

Z każdym kolejnym dniem będą pojawiały się kolejne artykuły z serii „Pod Lupą”.
Zapraszamy do śledzenia naszego portalu oraz strony na Facebooku!

Komentarze z Facebooka