„Pod Lupą” – seria artykułów, w których skupiamy się na piosenkach i wykonawcach z każdego kraju biorącego udział w Eurowizji. Znajdziesz tutaj informacje, opinie oraz recenzje.

Reprezentant Australii – Isaiah Firebrace – to jeden z najmłodszych uczestników tegorocznej Eurowizji. Urodził się 21 listopada 1999 roku w Moama, Nowej Południowej Walii w Australii. Isaiah ma aż jedenaścioro rodzeństwa. Już jako dziecko chodził na zajęcia wokalne w Melbourne. Piosenkarz lubi także grać w piłkę nożną. Niedawno grał w drużynie Moama Football Club.

Isaiah zajął pierwsze miejsce w ósmym sezonie X Factora w Australii. Podczas przesłuchań zaśpiewał utwór Adele „Hello” i od razu podbił serca jurorów. 9 grudnia ukazała się już jego pierwsza płyta zatytułowana „Isaiah”.

 

 

7 marca ogłoszono, że młody piosenkarz zostanie trzecim reprezentantem Australii na Eurowizji. W Kijowie zaśpiewa emocjonalną balladę pt. „Don’t Come Easy”. Czy Isaiah odniesie tak duży sukces jak Dami Im rok temu?

 

 

Poprosiliśmy kilku naszych czytelników o napisanie
krótkiej opinii o piosence oraz o jej ocenienie.

Mateusz

Po pierwszym odsłuchaniu tej piosenki od razu powiedziałem jej stanowcze nie! Z czasem jednak zaczęło się mi to bardzo podobać. Fajne zwrotki, refren trochę monotonny. Mimo, iż mi się ta piosenka podoba, wolałbym, żeby została w półfinale (po prostu ten półfinał jest zbyt “trudny”).

OCENA: 6/10

Andrzej

Melodia poprawnie napisana, nawet ładnie zaśpiewana. Brakuje tego czegoś co miała Dami Im, po prostu przebojowości. Brzmi jak coś co już słyszeliśmy, miejscami początek gry na pianie przypomina “Hello” Adele. Utwór raczej nie wpada w ucho. Nie jest zbyt oryginalny, wokal nie jest też zbyt imponujący, choć poprawny. Obstawiam top 15 w najlepszym wypadku.

OCENA: 6.5/10

Wiktor (Redaktor PolscyFaniEurowizji.pl)

Po pierwszych odsłuchaniach byłem bardzo zawiedziony, nie podobała mi się piosenka pod względem ogólnym. Po prawie miesiącu to wszystko w mojej głowie zaczyna się kleić. Australia na 100% wejdzie w tym roku do finału, ma tam gwarantowane top 15, o ile nie top 10 “bo to Australia”. Najbardziej w tej piosence podoba mi się dojrzały głos Isaiaha, mimo że ma dopiero 17 lat.

OCENA: 7.5/10

Wojtek

Po pierwszych dwóch liniach tekstu piosenka może wydawać się intrygująca. Niestety później wielki zawód. Wydaje mi sie głos Isaiah nie bardzo pasuje do tej piosenki.

OCENA: 5/10

Gabriela

Piosenka dobrze zrobiona – ładna melodia, produkcja niczego sobie, ale nie ma tego czegoś, co by mogło ją wyróżniać spośród innych. Sama piosenka i styl śpiewu przypomina też mi Sama Smitha.

OCENA: 5.5/10

Jakub

Bardzo dobry głos, lecz piosenka po kilku przesłuchaniach zaczyna się nudzić. Myślę, że Isaiah może zostać tegorocznym eurowizyjnym idolem nastolatek. Ciekawi mnie to, na jakie wizualizacje w tym roku postawi Australia.

OCENA: 7/10

Jasper

Bardzo dobry technicznie wokal. Piosenka jest bardzo formatowa, przez co nic się w niej ciekawego nie dzieję, a po kilku przesłuchaniach zaczyna nudzić. O ile zwrotki są ciekawe to refren jest bardzo monotonny. Brakuję w nim takiej przebojowości, która była w ”Sound of silence”. W mojej topce znajduję się na #14.

OCENA: 7.5/10

Kacper

Piosenka bardzo przyjemna, bardzo dobre wykonanie, głos przyjemny. Tekst bardzo dobry. Podoba mi się.

OCENA: 8.5/10

Dawid

To trzecie podejście Australii do Eurowizji i moim zdaniem zdecydowanie najgorsze. Piosenka nie dorasta do pięt “Tonight Again” czy “Sound Of Silence”. “Don’t Come Easy” nie przyciąga mnie niczym szczególnym. Oczywiście Isaiah ma bardzo dobry wokal i na scenie może tym “zaprocentować”, jednak nie mam wątpliwości, że w tym roku Australia zajmie najniższe miejsce w historii swoich startów w konkursie.

OCENA: 3.5/10

Magdalena

Coś, na co zwraca się uwagę od samego początku to mocny głos wokalisty, który na pewno daje tej piosence ogromnego plusa, bo ciężko mu coś zarzucić. Faktem jednak jest, że wystarczy jakiś lżejszy wokal, aby ten utwór brzmiał zupełnie inaczej. Zdecydowanie nie jest to jedna z najlepszych propozycji tej Eurowizji, więc zastanawiam się, czy w ogóle wejdzie do finału, a jeśli nawet – czy nie odniesie w nim porażki.

OCENA: 4/10

Natalia

Niestety Australia zawiodła mnie w tym tym roku. Isaiah ma talent i piękny głos. Jego ballada jednak jest dla mnie przeciętna. Po zeszłorocznej genialnej piosence Dami Im spodziewałam się czegoś lepszego. Nie wróżę Australii takiego sukcesu jak rok temu.

OCENA: 4/10

Kacper (Redaktor PolscyFaniEurowizji.pl)

Australia w tym roku nie na wygraną, ale jest to bardzo dobra ballada! Isaiah ma bardzo przyjemny głos, który z fajną piosenką super się łączy! Życzę mu jak najlepiej, choć jest to konkurencja dla naszej Kasi.

OCENA: 8,5/10

ŚREDNIA OCENA: 6.13/10

 

Z każdym kolejnym dniem będą pojawiały się kolejne artykuły z serii „Pod Lupą”.
Zapraszamy do śledzenia naszego portalu oraz strony na Facebooku!

Komentarze z Facebooka