Po Londynie przyszedł czas na Tel Awiw! Już wczoraj do Izraela przylecieli pierwsi artyści. Izraelskie preparty zwane „Israel Calling” pierwszy raz odbyło się rok temu i można było obejrzeć wówczas występy ponad dwudziestu reprezentantów, w tym występ Michała Szpaka.

W tym roku koncert odbędzie się w środę 5 kwietnia w Theatre Club przy Yerushalaim Ave. Reprezentatów czeka także konferencja prasowa, wywiady i inne atrakcje. Rok temu uczestnicy sadzili drzewa w „Lesie Eurowizyjnym” z okazji 115 rocznicy założenia Żydowskiego Funduszu Narodowego. W tym roku cała impreza może również odnieść duży sukces. „Israel Calling” sfinansowały nawet Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela oraz Ministerstwo Turystyki.

Potwierdzono już przybycie 28 reprezentantów krajów. Oprócz naszej Kasi Moś i artystów, którzy śpiewali już w Londynie i Rydze pojawią się między innymi artyści z: Armenii, Izraela, San Marino, Szwajcarii czy Gruzji. Gościem specjalnym show będzie Dana International – zwyciężczyni Eurowizji 1998. Organizatorzy ogłosili, że planują transmisję koncertu przez internet!

Artyści witani na lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie

Komentarze z Facebooka