„Pod Lupą” – seria artykułów, w których skupiamy się na piosenkach i wykonawcach z każdego kraju biorącego udział w Eurowizji. Znajdziesz tutaj informacje, opinie oraz recenzje.

 

Dihaj jest to azerska piosenkarka urodzona w Baku w 1989 roku. Ukończyła Akademię Muzyczną w Baku oraz uczyła się na Instytucie Muzyki Współczesnej w Londynie. Została wybrana na reprezentantkę Azerbejdżanu w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2017 roku.

Próbowała swoich sił w krajowych eliminacjach na eurowizyjnych już w 2011 roku, ale wtedy odpadła w ćwierćfinale. Miała również już styczność ze sceną eurowizyjną w zeszłym roku, kiedy to w Sztokholmie pełniła rolę chórzystki. W grudniu 2016 roku azerska telewizja ogłosiła, że to właśnie Dihaj będzie reprezentantką Azerbejdżanu w tym roku.

Poprosiliśmy kilku naszych czytelników o napisanie
krótkiej opinii o piosence oraz o jej ocenienie.

Gabriela

Piosenka wyróżnia się na pewno z eurowizyjnej stawki, ale sama w sobie jakimś arcydziełem nie jest. Zaczyna się ciekawie, delikatne elektroniczne dźwięki i wybijający się głos DIhaj, ale potem zagłusza ją perkusyjny beat, a sama piosenka staje się typowym popem. Szkoda, zmarnowany potencjał. Tym bardziej wątpię, by na żywo brzmiało dobrze.

OCENA: 5/10

Andrzej

Zwyczajna piosenka, nie porywa. Bardziej przebojowy refren, ale nie na tyle, żeby zachwycić. Brakuje tego czegoś, co by czyniło ten utwór wyróżniającym się, oryginalnym i interesującym.

OCENA: 5,5/10

Joanna

Ciekawa propozycja z Azerbejdżanu. Dihaj jest bardzo utalentowana, dała się nam już poznać już rok temu, jako chórzystka Samry. „Skeletons” to nowoczesna piosenka o ciekawym brzmieniu. Jednak z moim odczuciu jest zbyt zwykła, odnajdzie się w radiu, ale nie na wielkiej scenie. Czegoś tu brakuje, może występ na żywo będzie dobry. Zwykła, prosta, nowoczesna piosenka – mogłoby być lepiej.

OCENA: 6,5/10

Kamil

Bardzo nowoczesna piosenka, tylko taka… nijaka. Nie jest wybitna, ani kiepska. Nie rozumiem, dlaczego ludzie tak ją uwielbiają. Obawiam sie, ze sytuacja sprzed roku sie powtórzy i wersja na żywo będzie okropna.

OCENA: 5,5/10

Arkadiusz

Nie jestem fanem alternatywnych piosenek. Widać, że piosenka jest oryginalna i na pewno się wyróżnia, myślę że na 100% znajdzie się w finale Eurowizji, jednak nie przemawia do mnie. Nie ma tutaj nic ciekawego, jest dla mnie nudna. Podoba mi się mimo wszystko teledysk piosenki. Jest jak najbardziej na plus.

OCENA: 5/10

Kuba

W mojej opinii, jest to najlepsza piosenka Azerbejdżanu w całej ich historii. Utwór ciekawy, z nutką alternatywy oraz piosenki radiowej. Po ostatnich wyborach kraju z Kaukazu myślałem, że już “wypalili się” na Eurowizji, jednak kraj wciąż zaskakuje i w tym roku ma szanse na naprawdę wysokie miejsce.

OCENA: 10/10

Mateusz

Piosenka jak każda inna. Zwrotki średnie, lecz refren wyśmienity! Teledysk spoko. Głos świetny. Azerbejdżan ma szansę w tym roku na wysokie miejsce. Jedyne co mnie wkurza to to, że refren posiada takie “wycie”.

OCENA: 7/10

Kacper

Głos- idealny,
piosenka- idealna,
tekst- bardzo fajny.
Azerbejdżan się w tym roku postarał, melodyczna piosenka, wpadająca w ucho jest dobrym krokiem ku zwycięstwie.

OCENA: 9,5/10

Wojtek

Azerbejdżan wystawił w tym roku świetną propozycje. Zwrotki są piękne, które zmieniają charakter w połowie i podobają mi się jeszcze bardziej. Refreny są dobre, ale mogły być bardziej dopracowane. Piosenka jest nowoczesna, a po początku ciężko określić jej styl. Głos wokalistki bardzo mi pasuje do tej piosenki.

OCENA: 9,5/10

Dawid

Po raz kolejny Azerbejdżan wysyła bardzo mocną propozycję. Piosenka jest bardzo dobrze zbudowana, z mocnym refrenem na czele, a jednocześnie ma w sobie trochę z alternatywy, co odróżnia ją od konkurentów w stawce. Liczę na dobry “lajw” Dihaj, bo Azerbejdżan może w tym roku bić się co najmniej o top 10.

OCENA: 7,5/10

Magdalena

Tegoroczna propozycja Azerbejdżanu jest dość ciekawa, fajne brzmienie, świetny głos. Nie można tej piosenki określić jako “słabej”, ale osobiście cały czas szukam w niej tego czegoś co sprawiło, że tak wielu ją uwielbia.

OCENA: 5/10

ŚREDNIA OCENA:  6,91/10

Z każdym kolejnym dniem będą pojawiały się kolejne artykuły z serii „Pod Lupą”.
Zapraszamy do śledzenia naszego portalu oraz strony na Facebooku!

 

Komentarze z Facebooka