„Pod Lupą” – seria artykułów, w których skupiamy się na piosenkach i wykonawcach z każdego kraju biorącego udział w Eurowizji. Znajdziesz tutaj informacje, opinie oraz recenzje.

Niemcy są krajem należącym do “Wielkiej Piątki” czyli do krajów mających zapewniony udział w finale z powodu płacenia najwyższych składek. Przywilej mają od czasu, kiedy nie udało im się awansować do finału, a to niedopuszczalne aby kraj, który płaci najwięcej, nie mógł zaprezentować się w ostatecznym etapie.  Niemcy dotychczas opuściły tylko 3 konkursy. Na swoim koncie mają 2 zwycięstwa.

Isabella Lueen kryjąca się pod pseudonimem Levina to niemiecka dwudziestosześcioletnia piosenkarka. Na początku roku wygrała niemieckie preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji o nazwie Unser Song. Do finału zakwalifikowała się z dwoma piosenkami.

W maju Levina zaprezentuje się w utworze “Perfect Life”.

Czy tą piosenką uda powtórzyć jej się sukces Leny? A może przedłuży trwającą od dwóch lat serię ostatniego miejsca w finale? Jedno jest pewne. Na pewno zobaczymy ją w finale.

Poprosiliśmy kilku naszych czytelników o napisanie
krótkiej opinii o piosence oraz o jej ocenienie.

Szymon

Bardzo możliwe,że w tym roku Niemcy znów będą na ostatnim miejscu w finale. Piosenka na początku wydaje się okay,ale po dalszych przesłuchaniach okazuje się być totalnym gniotem. Kolejny minus to melodia podobna do Titanium co daje wrażenie, że już się to gdzieś słyszało.

OCENA: 2,5/10

Wiktor

Nie wiem jak podejść do tej piosenki. Nie jest najgorsza, ale zupełnie mnie nie przekonuje. Dodatkowo głos Leviny jest nieco irytujący po kilku tygodniach.

OCENA: 5/10

Kamil

Początkowo byłem zakochany w głosie Leviny. Po przesłuchaniu piosenki kilkukrotnie, zaczęła mnie nudzic i lekko irytować. Trzymam kciuki, by nie zajeła ostatniego miejsca.

OCENA: 6,5/10

Wojtek

Piosenka napisana z pomysłem. Troche za bardzo inspirowana “Titanium”. Niestety irytujący głos Leviny nie daje mi tego słuchać.

OCENA: 4/10

Natalia

Piosenka nie jest wcale najgorsza, ale są lepsze w tym roku. Dla mnie jest trochę bezpłciowa. I rzeczywiście przypomina “Titanium”. Obstawiam, że Niemcy będą znowu gdzieś przy końcu tabeli.

OCENA: 3/10

Joanna

Kiedy słucham “Perfect Life” od razu zaczynam nucić “Titanium”… Można się inspirować, ale tutaj chyba granica została przekroczona… Nie przepadam za tym utworem, to na pewno nie jest mój klimat. Czy słusznie przewiduję jedno z ostatnich miejsc? Przekonamy się.

OCENA: 2,5/10

Kuba

Piosenka bardzo średnia, pomijając już małą inspiracje innym utworem.

OCENA: 4/10

Dawid

Niemcy chyba chcą po raz kolejny skończyć na samym dole tabeli. Obydwie piosenki przygotowane na ich preselekcje biły od siebie nijakością, a w moim odczuciu wybrali do tego tę gorszą, przynajmniej w wykonaniu Leviny. Osobiście nie uważam, że jest to piosenka na samo dno tabeli finałowej, ale zważając na tą właśnie nijakość, to trzecie z rzędu ostatnie miejsce dla Niemiec jest dosyć możliwe.

OCENA: 2/10

ŚREDNIA OCENA:  3,69/10

Z każdym kolejnym dniem będą pojawiały się kolejne artykuły z serii „Pod Lupą”.
Zapraszamy do śledzenia naszego portalu oraz strony na Facebooku!

Komentarze z Facebooka