Zaczęły się pierwsze próby. Na eurowizyjnej scenie na początek stanęli uczestnicy pierwszego półfinału. 31 kwietnia i 1 maja ćwiczyli przed występem na żywo. Potem odbywały się pierwsze konferencje – Press Meet & Greet. Zapraszamy do relacji poniżej, w której przedstawiamy wszystkich reprezentantów.

SZWECJA

To właśnie Robin Bengtsson pojawił się na scenie jako pierwszy, ponieważ otworzy pierwszy półfinał 9 maja. Występ do “I Can’t Go On” przypomina ten, którym wygrał szwedzkie preselekcje – Melodifestivalen 2017. Chociaż zmieniona jest kolorystyka wizualizacji. Artysta pojawia się na scenie z czworgiem tancerzy. Oczywiście, na bieżniach!

GRUZJA

Tamara Gachechiladze z piosenką “Keep The Faith” zachwyca głosem. Wizualizacje są zmienione. Podczas gruzińskich preselekcji mogliśmy zobaczyć tło z nagłówkami gazet o problematycznych sytuacjach na świecie, teraz… zobaczcie sami.

AUSTRALIA

Australijski reprezentant wystąpi z piosenką “Don’t Come Easy”. Isaiah postawił w tym występie na siebie. Śpiewa na środku sceny, a na wizualizacjach jest on sam. Czy z taką prezentacją ma szanse na finał Eurowizji?

ALBANIA

“World” Lindity Halimi to tegoroczna propozycja z Albanii. Artystka, jak zwykle, zachwyciła głosem. Na eurowizyjnej scenie występuje z chórzystami. Tło tworzy motyw znany z teledysku. Nie znamy jeszcze kreacji, w jakiej wystąpi Lindita podczas półfinałowego występu. Czy to dzięki niej, Albania wróci do finału?

BELGIA

Blanche zaprezentowała się na scenie ze swoją propozycją. Fani krytykują wizualizacje i uważają, że występ może być zbyt nudny. Według wielu osób, piosenka “City Lights” jest tegorocznym faworytem do wygrania. Jednak po pierwszej próbie, belgijski utwór spadł na ósmą pozycję  w notowaniach bukmacherskich.

CZARNOGÓRA

Najbardziej kontrowersyjny reprezentant w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji – Slavko Kalezić reprezentuje swój kraj z piosenką “Space”. Na scenie w Kijowie pojawiają się fragmenty teledysku. Wokalnie, piosenkarza wspiera chórek. Slavko pojawia się, co oczywiste, ze swoim warkoczem. A choreografia? Zobaczcie sami!

FINLANDIA

Duet Norma John zaprezentował się na scenie podobnie, jak podczas preselekcji – Uuden Musiikin Kilpailu 2017. Prezentacja do piosenki “Blackbird” jest bardzo chwalona przez dziennikarzy i fanów Eurowizji. To właśnie ich piosenka zajęła pierwsze miejsce w głosowaniu dziennikarzy po pierwszym dniu prób. Czy to oznacza, że tym mrocznym występem, Finlandia wróci do finału? A może to właśnie zwycięzcy naszego półfinału?

AZERBEJDŻAN

Podczas próby Dihaj do piosenki “Skeletons”, usłyszeliśmy, że wokalnie ostaje od tegorocznych artystów. Jak sama mówi, jej występ będzie bardzo modny, ciemny i emocjonalny. Czy to wystarczy, aby dostać się do finału? Przypomnijmy, że Azerbejdżan jest jednym z nielicznych państw, które zawsze dostawały się finału.

PORTUGALIA

Z powodu choroby Salvador Sobral nie pojawił się na próbie. Do Kijowa przybędzie 7 maja. W czasie przygotowań zastępuje go starsza siostra – Luísa Sobral. Wystąpi ona także na drugiej próbie. Piosenka “Amar Pelos Dois” ma ogromne szanse na kwalifikacje do finału.

GRECJA

Drugi dzień prób otworzyła reprezentantka Grecji – Demy z piosenką “This Is Love”. Po Eurowizji 2016, chcą wrócić do finału. Widać, że stawiają na show. Energiczna piosenka, złoty deszcz, wodospad, tancerze… Czy to nie za dużo?

POLSKA

Nasza reprezentantka – Kasia Moś, zaczęła próby rano, a mimo to, jej głos był perfekcyjny. Na eurowizyjnej scenie towarzyszy jej brat Mateusz, który gra na skrzypcach. Tylko rodzeństwo pojawi się na scenie. Kasia nie ma chórków. Wizualizacje mają rożne odcienie koloru niebieskiego i granatu. Wiemy już, że na koniec występu gwiazdy ułożą się w napis Freedom. Na zdjęciach z próby Kasi, widzimy, że napis ten będzie przetłumaczony na inne europejskie języki. Artystka pojawiła się w białej sukience. Drugą kreację ma założyć na kolejną próbę. Chce sprawdzić, która z nich lepiej prezentuje się na scenie. Dopiero wtedy zadecyduje, w której wystąpi 9 maja podczas półfinału. Dziennikarze pozytywnie oceniają występ “Flashlight”.

MOŁDAWIA

Po tej próbie, zespół Sunstroke Project, został uznany przez dziennikarzy z Eurowizyjnego Centrum Prasowego jako pewniak do finału! Wystąpią oni na scenie z trzema chórzystkami, w białych sukniach i dużych, czarnych kapeluszach. Choreografia do piosenki “Hey Mamma” jest chyba wszystkim znana! Ta piosenka na pewno porwie wszystkich do tańca!

ISLANDIA

Zwyciężczyni islandzkich preselekcji – Svala na scenie w Kijowie ćwiczy swój utwór “Paper”. Powstały nowe wizualizacje. Artystka zaprezentowała się w długiej, białej pelerynie. Jej fryzurę tworzą dwa koki. Svala jest bardzo dobra wokalnie. Opinie na temat islandzkiej propozycji są bardzo podzielone.

CZECHY

Martina Bárta z Czech walczy o drugi w historii awans do finału dla swojego kraju. Na próbach zaprezentowała się w ciemnozłotym kombinezonie. W tle pojawiają się fragmenty teledysku. Jednak dziennikarze w Centrum Prasowym, nie dają szans piosence “My Turn” na zakwalifikowanie do finału.

CYPR

Hovig został wybrany wewnętrznie do reprezentowania Cypru z piosenką “Gravity”. Podczas prób zauważamy, że walczą z grawitacją i stawiają na taniec. Występuje w towarzystwie tancerzy. Wokal reprezentanta nie zachwyca, ale może da się to nadrobić świetnym występem.

ARMENIA

Artsvik chce podbić serca eurowizyjnych widzów piosenką “Fly With Me”. Artystce towarzyszą na scenie dwie tancerki. W wizualizacjach przeważa róż. Artsvik zaprezentowała swój świetny głos. To jest jej wielki atut. Nie znamy jeszcze kreacji, w której wystąpi 9 maja. Czy reprezentacja Armenii ma szanse zajść wysoko?

SŁOWENIA

Jako przedostatni w pierwszym półfinale wystąpi Omar Naber z piosenką “On My Way”. Przy tej propozycji, wykorzystano żyrandol nad sceną. Odgrywa on istotną rolę w prezentacji Omara Nabera. Wiemy, że podczas tego występu bardzo ważne będzie światło.

ŁOTWA

To właśnie zespół Triana Park zamknie ten półfinał. Występują oni z piosenką “Line”. Na scenie będzie bardzo kolorowo. Występ można porównywać do tego z łotewskich preselekcji. Agnese Rakovska, która jest wokalistką, na pewno postawi na wyrazistą kreację. Ich kwalifikacja to finału jest prawie pewna, ale na Eurowizji wszystko może się wydarzyć!


Pierwszy półfinał już 9 maja o godzinie 21.00.

Zapraszamy do oglądania!

Komentarze z Facebooka