Jednym z bardzo ważnych elementów podczas występu każdego reprezentanta na Konkursie Eurowizji jest odpowiednia kreacja. Piosenkarze już od wielu lat podchodzą do tego bardzo poważnie, dlatego niektórzy zatrudniają do tego znanych projektantów, którzy o taki strój zadbają. Również nasza reprezentantka zatrudniła specjalistów, którzy przygotowali jej stroje. Na razie Kasia Moś wystąpiła w dwóch różnych sukienkach na próbach. Obie są w białych barwach. Wybierze prawdopodobnie jedną z nich 9 maja podczas półfinałowego koncertu.

Przypominamy, że w zeszłym roku Michał Szpak wygrał internetowy plebiscyt zorganizowany przez stronę wiwibloggs, na najlepiej ubranego artystę Eurowizji 2016. Czy Kasi również uda się w tym roku zdobyć taką nagrodę?

Od 1997 roku istnieje także na konkursie Nagroda na Najgorzej Ubranego Artystę im. Barbary Dex. Barbara Dex reprezentowała Belgię w 1993 roku i wystąpiła we własnoręcznie uszytej sukni. Według widzów i krytyków sukienka była „okropna”. Pomysłodawcami konkursu byli założyciele strony House of Eurovision. Od niemal 20 lat nagroda przyznawana jest każdego roku. Również Polska została uhonorowana tym tytułem, a było to w roku 2001. Andrzej Piaseczny wystąpił wówczas na scenie w sztucznym futrze.

Na pewno każdy fan Eurowizji kojarzy kreację ukraińskiej drag queen o pseudonimie Wierka Serdiuczka. Otrzymała nagrodę im. Barbary Dex w 2007 roku.

W zeszłym roku nagrodę „wygrała” artystka z Chorwacji – Nina Kraljić. Miała wówczas na sobie biały kostium, a pod nim suknię z piórami.

A jakie stroje wy najbardziej zapamiętaliście?

Komentarze z Facebooka