Nadszedł czas na próby krajów, które wystąpią bezpośrednio w finale. Który z tych krajów poradził sobie najlepiej? Czy próba któregoś z nich była zupełnie nieudana? Kto podbije scenę w Kijowie już 13 maja? Czy pośród któregoś z tych krajów należy szukać zwycięzcy 62. Konkursu Piosenki Eurowizji? Zapraszamy do czytania relacji z 5. dnia prób.

UKRAINA

O.Torvald zaskoczył wszystkich fanów oczekujących na zegary z preselekcji. Motyw ten jednoznacznie kojarzył się z piosenką “Time”. Obecny motyw z prób już nie jest tak jednoznaczny. Tym razem widać jedną dużą głowę na środku w kolorach szarości. Tło wizualizacji jest nieruchome, a zmienia się tylko natężenie koloru owej głowy oraz miga kilka rys po bokach. Ukraińcy w tym roku przywiązują większą uwagę do gry świateł niż do samych wizualizacji. Czyżby organizacja Eurowizji, aż tak ich obciążyła finansowo?

WŁOCHY

Francesco Gabbani nie wykonuje swojego utworu “Occidentali’s karma” sam. Podobnie jak na festiwalu w San Remo towarzyszy mu goryl. Postawił także na 4 chórzystów. Wizualizacje są bardzo kolorowe, takie jak miał na preselekcjach. Dużej części fanów bardziej kojarzą się z Konkursem Piosenki Eurowizji dla Dzieci niż zwykłej Eurowizji. Znajduje się na nich goryl, dziko wijące się ręce oraz symbole buddyzmu. Francesco ponownie ubrany będzie w garnitur w kropki. Kolejnym elementem zastosowanym z preselekcji jest taniec, który poza Francesco i gorylem będą wykonywać także chórzyści.

HISZPANIA

Manel Navarro z piosenką “Do It For Your Lover” zaprezentuje się w iście hawajskim stylu. Wizualizacje bardzo ten klimat przywołują. Także styl grafiki temu sprzyja. Chodzi oczywiście o ciemne szczegóły na kolorowym tle. Widać na nich plaże, deski surfingowe, palmy kokosowe oraz wodę bijącą o brzegi i zachodzące słońce. Wokalista wystąpi w towarzystwie dwóch chórzystów po jego prawej i lewej stronie. Cała trójka będzie miała gitary i hawajskie koszule, rozpięte trochę bardziej niż na Objectivo Eurovision.

NIEMCY

Levina stawia w tym roku na skromność. Wizualizacje to zbiór animacji w odcieniach szarości oraz światła. Zdaniem wielu bardziej nadają się one na wygaszacz monitora, niż tło występu eurowizyjnego. A co do jej wykonania na żywo to można doszukać się porównania jakie pojawiło się pod występem Kasi Moś na żywo w komentarzu:

Niemcy – “Perfect Life”

Polska – Perfect Live

WIELKA BRYTANIA

Lucie Jones nie stawia wizualizacji jako priorytet. Bardziej stawia na moc głosu i czysty live. Mimo tego przy piosence “Never Give Up On You” mogą robić one duże wrażenie. Na scenie pojawi się rekwizyt z luster bardzo przypominający muszlę Valentiny Monetty z San Marino 2014. Całość animacji jest złota i polega na rozprzestrzenianiu się świecących punktów od jej nóg we wszystkie strony z mocą i natężeniem światła w zależności od mocy głosu. Tak samo jak na preselekcjach gdzie postawiła tylko na grę świateł jest skromnie, ale bardzo przejmująco.

FRANCJA

Alma również idzie w tym roku w minimalizm. W krótkim nagraniu nie pojawiają się niestety wyczekiwani przez wszystkich tancerze z teledysku. Piosenkę “Requiem” na scenie zaprezentuje sama. Na wizualizacjach ukazany jest w graficzny sposób Wieża Eiffela. Bardzo przyciąga uwagę jej oświetlenie. Całe tło jest bardzo dynamiczne.

Komentarze z Facebooka