Eurowizja 2017 oficjalnie rozpoczęta! Co wydarzyło się na czerwonym dywanie? Jak wypadła Kasia?

Wczoraj zaczął się oficjalnie tydzień eurowizyjny! Po ostatnich próbach technicznych mogliśmy obejrzeć na żywo ceremonię otwarcia konkursu. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 16.00 i trwało aż 3 godziny. Organizatorzy rozłożyli dla gwiazd czerwony dywan przy Pałacu Maryńskim. Dywan miał rekordową długość w tym roku (265 m).

Czerwony dywan – źródło: esctoday.com

Większość wykonawców pojawiło się alfabetycznie według państw, które reprezentują. Jedynie Portugalię zobaczyliśmy niemal na samym końcu. Pojawiła się najpierw sama delegacja Portugalii, a potem spóźniony Salvador, który dopiero co przybył Kijowa. Piosenkarz nie pojawił na dwóch technicznych próbach. Wszystkie informacje dotyczące prób przekazywała mu siostra.

Siostra Salvadora podczas prób – źródło: esctoday.com


Przy czerwonym dywanie gwiazdy udzielały wywiadów i mogły spotkać się z fanami konkursu. Po przejściu przez dywan reprezentanci pojawiali się z flagami swoich państw na dachu budynku Centrum Kongresowo – Wystawowego Parkovy. Flagi były podpisywane przez reprezentantów, a następnie puszczane w powietrze za pomocą dwóch balonów.


Na imprezie nie zabrakło oczywiście naszej Kasi. Piosenkarka pojawiła się w dwuczęściowej biało-różowej kreacji. Mówiła, że wykonanie jej utworu będzie pełne emocji, bo mówi o prześladowanych ludziach i zwierzętach.

Kasia Moś na czerwonym dywanie


Kolejna oficjalna część imprezy była już zamknięta dla prasy i fanów. Transmisję przejścia gwiazd po czerwonym dywanie można obejrzeć na oficjalnym kanale Eurowizji na YouTube.

Komentarze z Facebooka

Przejdź do paska narzędzi