Pierwsza tura preseleckji za nami! Sprawdźcie kogo wyłoniło nasze jury w każdej z konfrontacji! Dziś przygotowaliśmy dla Was wyniki z Estonii, Finlandii, Turcji, Włoch i Niemiec! Oczekujcie kolejnych artykułów, które będą pojawiały się na dniach.

Estonia 

Jüri Pootsmann to dwudziestotrzyletni estoński piosenkarz urodzony Raikküli, małej wsi o liczbie ludności lekko przewyższającej 300. Reprezentował Estonię na Eurowizji w 2016. Brał udział w czwartej edycji PFESC, która odbywała się w San Remo. Zajął tam wówczas szesnaste miejsce w finale. W tym miesiącu wystąpi z utworem “Täna

Finlandia 

Isac Elliot w tym miesiącu zadebiutuje na PFESC reprezentując Finlandię z piosenką pt. “Baby I“. Mimo młodego wieku ma już na swoim koncie dwa studyjne albumy i nie zapowiada się na to, aby ten szesnastolatek na tym poprzestał.

Turcja 

Mimo niskich miejsc dotychczas podczas PFESC, Turcja nie zamierza się poddawać i spróbuje podbić gusta Polskich Fanów Euroizji tym razem utworem  “Çok Çok“, który wykona turecki piosenkarz Edis.

Włochy 

Roshelle występowała już na PFESC, lecz pod flagą San Marino. Tym razem powalczy dla Włoszech, które są ubiegłomiesięcznym zwycięzcą naszej grupowej zabawy. Czy Roshelle z utworem “Body Adi” da Włochom drugie zwycięstwo? Pzekonamy się już niebawem!

Niemcy 

Pierwszy dotychczasowy duet w tej edycji to reprezentaci Niemiec! Alle Farben, a właściwie Franz Zimmer to trzydziestodwuletni DJ, który na swoim koncie ma kilka hitów. Niektóre z nich były znane również polskiej publiczności. Drugi z nich to Janieck Devy, który co prawda pochodzi z Holandii, ale zgodził się na reprezentowanie sąsiedniego kraju. Razem spróbują zawalczyć o drugie zwycięstwo dla Niemiec na PFESC.

Zapraszamy do śledzenia portalu, fanpage i grupy, aby nie ominąć kolejnych artykułów zawierających piosenki wyłonione w preselekcjach!

Komentarze z Facebooka