Już za niecały miesiąc dowiemy się kto będzie reprezentował Polskę w konkursie Junior Eurovision Song Contest 2017 w Tbilisi. Telewizja Polska ogłosiła w sierpniu nabór kandydatów. Do konkursu mogą się zgłaszać dzieci w wieku 9-14 lat. Zgłoszenia będą przyjmowane do 11 września, a 1 października telewizja zorganizuje Koncert Krajowych Eliminacji. Dzieci będą mogły zaprezentować swoje piosenki na żywo, a zwycięzca zostanie wybrany głosami publiczności i jury.

   25 sierpnia dwa państwa – Ukraina oraz Białoruś miały już swoje preselekcje do konkursu. Ukraińskie eliminacje wygrała 12-letnia Anastasiya Baginska, która w Gruzji wykona utwór „ Ne zupinay”.

 

Natomiast Białoruś reprezentować będzie 14 –letnia Helena Meraai z piosenką „Ya samaya”. Można już obejrzeć oficjalny teledysk do utworu.

   Znane są w takim razie na razie trzy utwory z szesnastu, które usłyszymy w Gruzji. Przypominamy, że posłuchać można od niedawna rosyjską propozycję na konkurs. Nastąpiły także pewne zmiany w organizacji wydarzenia. JESC nie odbędzie się w Tbilisi Sports Palace jak początkowi zakładano. Organizatorzy stwierdzili, że lepszym miejscem będzie Olimpic Palace, które pomieści 4 tys. widzów.

Tbilisi Olimpic Palace

Komentarze z Facebooka