Rankiem, 27 października 2017 roku stacja AMPTV ogłosiła, że Armenia weźmie udział w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Lizbonie. Krajowy nadawca podał, że reprezentanta państwa wyłonią eliminacje – Depi Evratesil. Będzie to druga edycja tych preselekcji.

Depi Evratesil 2018 ma składać się z czterech koncertów na żywo. Artyści, którzy chcą wystąpić, mogą się już zgłaszać. Warunkiem jest zgłoszenie swojej kandydatury poprzez formularz aplikacyjny, dostępny na stronie internetowej preselekcji. Termin nadsyłania ich mija 15 grudnia 2017 roku. Ci, którzy dostaną się do finałowej stawki, będą musieli wykonywać swoje utwory. Najlepszy, stanie się konkursową propozycją Armenii, a zwycięzca zostanie dwunastym, armeńskim reprezentantem w Konkursie Piosenki Eurowizji. Rok temu, uczestnicy śpiewali covery, a eurowizyjna piosenka dla zwyciężczyni została stworzona po preselekcjach.

Podczas Eurowizji 2017, laureatka Depi Evratesil – Artsvik, zakwalifikowała się do finału z 7 miejsca. Podczas sobotniego show, zdobyła dla Armenii 18 miejsce z piosenką “Fly With Me”. Kraj też odnosi jednak wiele sukcesów, m.in. Sirusho (2008) i Aram MP3 (2014) zajęli 4 miejsce.

 

Komentarze z Facebooka