Dotychczas poznaliśmy 5 uczestników przyszłorocznej Eurowizji, a dziś na oficjalnym kanale na YouTube pojawiła się informacja o kolejnym reprezentancie i kolejnym powrocie! Krajem, który jako 6. wskazał swojego reprezentanta, jest Australia. Czwartą reprezentantką niedawno debiutującego kraju została Jessica Mauboy.

Jessica Mauboy jest 28-latką, która 11 lat temu została wicemistrzynią australijskiego Idola! Zaraz po programie rozpoczęła współpracę z wytwórnią Sony Music Australia. W Wieku 19 lat wydała swój debiutancki album, Been Waiting” , który dotarł do trzeciego miejsca w Australii. Później wygrała niezwykle prestiżowe ARIA Music Awards.

Mauboy poza swoją muzyczną karierą grała także w kilku filmach, zwłaszcza w latach 2010-2012. Rok temu powróciła do aktorstwa, grając w filmie “The Secret Daughter”, do którego wykonała także soundtrack.

Jessica ma na swoim koncie współpracę ze sławnymi, uznawanymi artystami, m.in. takimi jak: Snoop Dogg, Flo Rida czy Pitbull. Jest jedną z najbardziej popularnych młodych artystek w Australii. W 2014 roku wystąpiła jako australijski gość na Konkursie Piosenki Eurowizji w 2014 roku w Kopenhadze. Był to pierwszy występ gościnny osoby spoza Europy na ESC.

W 2018 roku Jessica powalczy o zwycięstwo w Lizbonie. Czy, podobnie do swoich poprzedników, znajdzie się w TOP 10 stawki konkursowej? Jak oceniacie szanse Australii w nadchodzącej edycji? Przypomnijmy, że debiutując Guy Sebastian przyniósł swojemu krajowi 5. miejsce, rok później Dami Im wygrała głosowanie jury, lecz finalnie zajęła 2. miejsca, a w Kijowie Isaiah uplasował się na 9. pozycji.

Dzielcie się swoimi opiniami w komentarzach!

Komentarze z Facebooka