Kto z Polski na Eurowizję? – seria artykułów przeprowadzana na PFE, w których redakcja przedstawia swoje typy na nadchodzącą Eurowizję!

“Rok Eurowizyjny” już dawno się zaczął, wiele krajów wybrało już swoich reprezentantów, znamy już także gwiazdy niektórych krajowych eliminacji. Zatem jak wygląda sprawa w Polsce? Jakie piosenki mogą wziąć udział? Dziś przedstawimy Wam cztery utwory, które najprawdopodobniej spełniają wszelkie wymagania!

Edyta Górniak & DON

Jak wszyscy wiemy i Edyta Górniak i DON brali już udział w Eurowizji, więc można uznać, że oboje znają już ten konkurs. Zatem czy wystąpią z tym utworem? Edyta twierdzi, że Andromeda jest za dobra na Eurowizję. Jednak ostatnie doświadczenia związane m.in. z Margaret utwierdzają nas w zdaniu, że nie wszystko stracone. Gwiazdy bywają nieobliczalne!

Sound’n’Grace

Utwór chóru Sound’n’Grace został opublikowany 31 października, zatem spełnia on pod tym względem warunki zawarte w regulaminie Eurowizji. Co prawda, cały chór liczy sobie więcej niż 6 osób, ale być może uda się to rozwiązać w sensowny sposób w razie potrzeby! Czy “Idealnie” Waszym zdaniem nadaje się na Eurowizję?

Ania Dąbrowska

Ania Dąbrowska to z pewnością jedna z ikon polskiej muzyki. Wydaje hit za hitem, ale również pisze je dla innych! Na jej ostatnim krążku pojawił się utwór “Z Tobą Nie Umiem Wygrać”, który według nas jak najbardziej nadaje się na Eurowizję!

Loka

Duet ten z pewnością znany jest polskiej publiczności, chociażby za sprawą singla “Prawdziwe Powietrze”, który plasował się na bardzo wysokich miejscach list przebojów. Jak będzie z Atomem Miłości? Utwór został wydany 1 września i oscyluje w granicy 3 minut długości, zatem spełnia on warunki uczestnictwa w konkursie!


Która propozycja według Was byłaby najlepsza? 


Wyniki ankiety przeprowadzonej na grupie Polscy Fani Eurowizji na Facebooku dotyczącej utworów z poprzedniego artykułu:

  1. Miejsce: Natalia Nykiel – “Total Błękit”  (154 głosy) – 74%
  2. Miejsce: Gromee – “Without You” – (41 głosów) – 20%
  3. Miejsce: MaRina – “Hiding In The Water” – (10 głosów) – 5%
  4. Miejsce: Gia Koka – “New Friend” – (3 głosy) – 1%

Komentarze z Facebooka