Kto z Polski na Eurowizję? – seria artykułów przeprowadzana na PFE, w których redakcja przedstawia swoje typy na nadchodzącą Eurowizję!

„Rok Eurowizyjny” już dawno się zaczął, wiele krajów wybrało już swoich reprezentantów, znamy już także gwiazdy niektórych krajowych eliminacji. Zatem jak wygląda sprawa w Polsce? Jakie piosenki mogą wziąć udział? Dziś przedstawimy Wam cztery utwory, które najprawdopodobniej spełniają wszelkie wymagania!

Monika Lewczuk

Monika Lewczuk to młoda artystka z Polski, która ma już na swoim koncie m.in. utwór nagrany z międzynarodową gwiazdą – Alvaro Soler. Utwór “Namieszałeś” został stworzony przez zagranicznych twórców, a słowa zostały napisane przez m.in. Sarsę. Sam singiel ma akceptowalną długość – 2 minuty i 40 sekund. Czy sprawdziłby się na Eurowizji?

Blue Cafe

Utwór “Między Nami” promuje album, którego premiera odbędzie się w lutym 2018 roku. Zespół Blue Cafe reprezentował już Polskę w 2004 roku na 49. Konkursie Piosenki Eurowizji z piosenką “Love Song”. Zajęliśmy wówczas 17 miejsce na 24. Czy z tym utworem zdobylibyśmy wyższą pozycję?

Kamil Bednarek

“Jak Długo Jeszcze” to utwór, który powstał pod wpływem impulsu – historii miłosnej. Jak sam Bednarek mówi:

Musiało upłynąć trochę czasu aby uczucie, które dojrzewało w moim sercu wyrazić muzyką i słowami.

W klipie wystąpiła Natalia Szroeder, uczestniczka Krajowych Eliminacji 2016. Widzielibyście kolejną balladę z Polski na Eurowizji, czy czas na coś szybszego?

United States of Emotion

“I Will Follow” to utwór stworzony przez Marcina Kuszewskiego i Patryka Kownackiego, który jest jednocześnie wokalistą. Jest to bardzo klimatyczna ballada. Wielu fanów Eurowizji zauważyło potencjał w tej piosence. Co sądzicie? Jest to utwór na miarę Konkursu Piosenki Eurowizji?


Która propozycja według Was byłaby najlepsza? 


Wyniki ankiety przeprowadzonej na grupie Polscy Fani Eurowizji na Facebooku dotyczącej utworów z poprzedniego artykułu:

  1. Miejsce: Ania Dąbrowska – “Z Tobą Nie Umiem Wygrać” (81 głosów) – 50%
  2. Miejsce: Edyta Górniak & DON – “Andromeda” (44 głosy) – 27%
  3. Miejsce: Sound’n’Grace – “Idealnie” (27 głosów) – 16%
  4. Miejsce: Loka – “Atom Miłości” (11 głosów) – 7%

Komentarze z Facebooka