Kilka tygodni temu Kamil, założyciel grupy Polscy Fani Eurowizji, przeprowadził krótki wywiad z reprezentantem Polski na 61. Konkursie Piosenki Eurowizji – Michałem Szpakiem. Zdradził nam, kogo z uczestników ostatniej edycji “The Voice of Poland” widzi w barwach Polski na Eurowizji, czy widzi tam ponownie siebie oraz ocenił rezultat Kasi Moś zdobyty w Kijowie.

Podobny obraz

Zapytany o to, kogo z “Voice’owej” sceny chciałby zobaczyć jako reprezentanta Polski na ESC odpowiedział:

Jest jedna dziewczyna, która ma niewiarygodny głos, jest bardzo młoda, wygrała rosyjskie “The Voice Kids” i mogłaby zrobić naprawdę dużo. 

Jak można się domyślić, mowa o Sabinie z Uzbekistanu, która była prawie najlepsza w drużynie Tomsona i Barona. Poza tym, Szpak wspomniał, że ze swojej drużyny postawiłby na 2 osoby, lecz nie wiemy, o kim mowa.

Znalezione obrazy dla zapytania sabina mustaeva

Michał bardzo dobrze wspomina Eurowizję w Sztokholmie z 2016 roku. Wspomniał o tym, jak jeden z fanów Konkursu, który jest widzem na żywo od kilkunastu lat, powiedział, że ta, w której Michał wziął udział, była najlepszą w historii. Artysta bardzo się z tego cieszy i nie zaprzecza swojego powrotu na Eurowizję.

Nie mówię “nie”. Chciałbym, ale muszę czuć, że numer, który zostanie przygotowany i spróbuje po raz kolejny zawojować tę europejską publiczność Konkursu Piosenki Eurowizji, będzie na tyle dobry, żeby ponownie wziąć udział.

Przypomnijmy, że Michał zajął 8. miejsce w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji, zajmując 3. miejsce w głosowaniu widzów. Był to trzeci najlepszy wynik Polski w konkursie.

Zapytaliśmy Michała, co sądzi o występie swojej następczyni – Kasi Moś, która reprezentowała nasz kraj na Eurowizji w ubiegłym roku z piosenką “Flashlight”. Komplementom nie było końca!

Myślę, że Kasia Moś poradziła sobie bardzo dobrze, mimo tego że też miała problemy zdrowotne. Wiem, że trochę ciążyło jej porównywanie do zeszłej Eurowizji, gdzie poprzeczka była dość wysoko postawiona.

Jak widać, spekulacje czy Michał Szpak powróci na Eurowizję są jak najbardziej na miejscu, artysta nie zaprzecza, lecz sam nie wie, kiedy najprawdopodobniej zgłosi utwór do Krajowych Eliminacji… Może to będzie rok 2018?

 

Komentarze z Facebooka