Kto z Polski na Eurowizję? – seria artykułów przeprowadzana na PFE, w których redakcja przedstawia swoje typy na nadchodzącą Eurowizję!

„Rok Eurowizyjny” już dawno się zaczął, wiele krajów wybrało już swoich reprezentantów, znamy już także gwiazdy niektórych krajowych eliminacji. Zatem jak wygląda sprawa w Polsce? Jakie piosenki mogą wziąć udział? Dziś przedstawimy Wam kolejne cztery utwory, które najprawdopodobniej spełniają wszelkie wymagania!

Michał Szpak

Artysta bardzo dobrze nam już znany m.in. właśnie z udziału w Eurowizji 2016 organizowanej w Sztokholmie. Teraz wychodzi nam na przeciw z kolejną balladą, która ma długość standardową dla eurowizyjnych wykonów – równą 3 minuty. Czy weźmie udział w preselekcjach do Eurowizji 2018? Przekonamy się już niebawem!

Honorata Skarbek

Singiel “Na Koniec Świata” zapowiada czwarty album Honoraty Skarbek. Można zdecydowanie wyczuć w nim nutkę światowego popu. Sama długość przekracza minimalnie dopuszczalną długość. Czy jest to Waszym zdaniem dobra propozycja? Według nas zdecydowanie na miarę Krajowych Eliminacji 2018!

Ympressiv & TREAX ft. Annalena

Ympressiv & TREAX to duet młodych dj’ów, którzy dopiero zaczynają swoją muzyczną drogę. Pod swoje skrzydła przyjęli równie młodą i świeżo stąpającą po swojej muzycznej ścieżce Annalenę. Razem nagrali utwór “Lećmy”, który spełnia wszelkie wymagania.Czy zadebiutują na polskiej scenie właśnie dzięki preselekcjom do Eurowizji? Zobaczymy w lutym!

Krzysztof Iwaneczko

Krzysztofa mieliśmy już okazję poznać dzięki programowi The Voice of Poland. Od samych przesłuchań w ciemno był faworytem 6. edycji, którą w rezultacie wygrał. Po programie jednak głos o nim nieco ucichł. Może właśnie dzięki singlowi “Tonę” wypłynie na powierzchnię polskiej sceny muzycznej. Może właśnie dokona tego dzięki Krajowym Eliminacjom? Czy byłby to kandydat do reprezentowania naszego kraju na Eurowizji 2018?


Która propozycja według Was byłaby najlepsza? 


Wyniki ankiety przeprowadzonej na grupie Polscy Fani Eurowizji na Facebooku dotyczącej utworów z poprzedniego artykułu:

  1. Miejsce: Monika Lewczuk – “Namieszałeś” (44 głosy) – 54%
  2. Miejsce: Kamil Bednarek – “Jak Długo Jeszcze” (23 głosy) – 28%
  3. Miejsce: Blue Cafe – “Między Nami” (8 głosów) – 10%
  4. Miejsce: United States of Emotion – “I Will Follow” (6 głosów) – 8%

Komentarze z Facebooka