Kto z Polski na Eurowizję? – seria artykułów przeprowadzana na PFE, w których redakcja przedstawia swoje typy na nadchodzącą Eurowizję!

„Rok Eurowizyjny” już dawno się zaczął, wiele krajów wybrało już swoich reprezentantów, znamy już także gwiazdy niektórych krajowych eliminacji. Zatem jak wygląda sprawa w Polsce? Jakie piosenki mogą wziąć udział? Dziś przedstawimy Wam kolejne cztery utwory, które najprawdopodobniej spełniają wszelkie wymagania!

Dawid Kwiatkowski

Dawid Kwiatkowski to młody artysta, który swoim najnowszym singlem “Jesteś” zapowiada już swój kolejny, piąty studyjny album. Utwór ten przyjął się bardzo dobrze, zbiera wiele pozytywnych opinii. W ciągu niecałych trzech dni został wyświetlony już prawie 550.000 razy! Czy takie wstawki rapowe przyjęły by się na Eurowizji?

Feel & Lanberry

Utwór “Gotowi Na Wszystko” jest niejako zapowiedzą nowego polskiego filmu „Gotowi na wszystko. Exterminator”. Lanberry brała już udział w Krajowych Eliminacjach do Eurowizji w 2017 roku. Czy znów podejmie wyzwanie? Czy taki duet nadawałby się na Eurowizję?

Natalia Szroeder

Na początku września do sieci został wypuszczony nowy utwór Natalii Szroeder promujący film “Tarapaty“. Czy uczestniczka preselekcji do Eurowizji w 2016 roku weźmie udział ponownie z tym utworem? Przekonamy się już najprawdopodobniej w lutym!

Kayah & Grzegorz Hyży

Ich wspólny utwór bardzo szybko odbił się szerokim echem w polskich rozgłośniach radiowych. Od listopada klip został wyświetlony prawie 4.300.000 razy! Jest to piosenka nagrana do filmu “Podatek od Miłości”. Czy Kayah i Grzegorz Hyży z utworem “Podatek od Miłości” sprawdziliby się na Eurowizji?


Która propozycja według Was byłaby najlepsza? 


Wyniki ankiety przeprowadzonej na grupie Polscy Fani Eurowizji na Facebooku dotyczącej utworów z poprzedniego artykułu:

  1. Miejsce: Michał Szpak – “Don’t Poison Your Heart” (175 głosów) – 80%
  2. Miejsce: Honorata Skarbek – “Na Koniec Świata” (33 głosy) – 15%
  3. Miejsce: Krzysztof Iwaneczko – “Tonę” (9 głosów) – 4%
  4. Miejsce: Ympressiv & TREAX feat. Annalena – “Lećmy” (2 głosy) – 1%

 

Komentarze z Facebooka