“Pod Lupą” – to druga edycja naszej serii, w której prezentujemy Wam uczestników Krajowych Eliminacji oraz Konkursu Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie. Poznacie tutaj artystów, ich piosenki, a także przeczytacie opinie o ich propozycjach!

Na liście finalistów Krajowych Eliminacji 2018, które odbędą się 3 marca w Warszawie, znalazła się młoda wokalistka – Saszan.

Pod pseudonimem Saszan kryje się Roksana Pindor. Urodziła się 1 sierpnia 1994 roku w Żyrardowie, gdzie spędziła swoje dzieciństwo. Ukończyła liceum w Warszawie o profilu polsko-rosyjskim. Co ciekawe, do nauki języka rosyjskiego zachęciła ją Eurowizja 2008, którą wygrał Rosjanin – Dima Biłan z piosenką “Believe”.

Saszan swoją muzyczną przygodę rozpoczęła publikując filmy oraz covery na portalu YouTube. W 2014 roku, dzięki podpisaniu kontraktu z wytwórnią My Music, wydała debiutancki album “RSP”, który promowała singlem “Świat jest nasz”. Teledysk do tego utworu uzyskał ponad 1,3 mln wyświetleń. Singlami zostały także piosenki “Wybrałam” oraz “Proste słowa”.

W roku 2015 dała się poznać szerszej publiczności. Wygrała w kategorii Najlepsza Artystka podczas Young Stars Festival. Popularność przyniósł jej udział w show Polsatu – Celebrity Splash!, w którym zmierzyła się z takimi gwiazdami jak: Bilguun Ariunbaatar, Odeta Moro, Radosław Liszewski czy Aleksandra Ciupa – znana z występu na Eurowizji 2014 z Donatanem i Cleo. Ostatecznie, zajęła drugie miejsce. Rok później wystąpiła w Lip Sync Battle Ustawka, produkowanym przez TVN Player. Zmierzyła się tam ze Stuu. Niedługo po tym, wydała singiel “Dizzy” w języku angielskim.

(źródło: allaboutmusic.pl)
(źródło: allaboutmusic.pl)

W 2016 roku rozpoczęła współpracę z wytwórnią muzyczną Universal Music Polska. Rok później wydała dwa single: “8 miejsc” oraz “Do mnie mów”.

2 lutego 2018 roku zaprezentowała singiel “Nie chcę Ciebie mniej”, który zapowiada jej drugi album studyjny. Muzykę do tego utworu stworzył Piotr Siejka. Autorkami tekstu są: Saszan oraz Lanberry – uczestniczka zeszłorocznych Krajowych Eliminacji. W teledysku wystąpił znany aktor młodego pokolenia – Marcel Sabat. To właśnie z piosenką “Nie chcę Ciebie mniej” Saszan dostała się do Krajowych Eliminacji 2018 i będzie walczyć o bilet do Lizbony.

Oto opinie naszych czytelników i ich oceny utworu “Nie chcę Ciebie mniej”!

Kuba

“Nie Chce Ciebie Mniej” to typowa radiówka, o której za kilka miesięcy nikt nie będzie pamiętał. Refren piosenki jest chwytliwy, lecz to zdecydowanie za mało na Eurowizję. Tekst również pozostawia wiele do życzenia. Myślę, że utwór brzmiałby o wiele lepiej, jeśli byłby wykonywany w języku angielskim.

Ocena: 4,5/10

Michał

Propozycja jest nawet ok. Nie zmienia to faktu, że to za mało na Eurowizję. Refren wpada w ucho. Nie znam jej wokalu na żywo, więc tego nie mogę ocenić.

Ocena: 5,5/10

Zuzanna

Mimo kilku przesłuchań, nie jestem w stanie jej zanucić, ani przypomnieć sobie melodii. Piosenka sama w sobie trochę nijaka, być może ciekawy występ dodałby jej oryginalności. Ode mnie plus za język polski, chociaż to akurat wielu osobom może nie przypaść do gustu.

Ocena: 5/10

Arkadiusz

Jest to typowa piosenka, jak wiele innych. Takich radiówek jest milion. Utwór nie posiada niczego co wyróżniałoby go na tle innych. Nadaje się do głównie do radia, jako zapychacz. Piosenka jest mocno przeciętna, nawet przy dobrym wokalu nie widzę tego na Eurowizji. Nie jest ani zła, ani dobra.

Ocena: 5/10

Sebastian

Piosenka jest całkiem dobra, ale czy na Eurowizję? Refren wpada w ucho, ale takich piosenek było już miliony. Wydaje mi się, że po angielsku byłaby lepsza. Gdyby pojechała do Lizbony to raczej nie zobaczylibyśmy jej w sobotnim finale.

Ocena: 6/10

Marcel

Utwór jest dobry, ale nie podoba mi się wokal autorki. W wersji audio brzmi źle, a co dopiero na żywo. Mimo to, nie jest to powód do wstydu. Lecz musimy pamiętać o tym, żeby chociaż przejść do finału Eurowizji z utworem z polskim tekstem musi on być wybitnie dobry, a nie przeciętny.

Ocena: 4/10

Kacper

Typowa radiówka, lecz całkiem dobra. Zwrotki są bardzo fajne, jednak w refrenie brakuje tego czegoś. Nie wyróżniłaby się na tle innych.

Ocena: 5,5/10

Dawid

Utwór zdecydowanie zyskał w mojej opinii przez ostatnie dni. Nieco chilloutowe granie, miły zapychacz playlisty. Nie wróżę sukcesu w Krajowych Eliminacjach, ale doceniam brak nachalności i świeżość brzmienia, czyli coś co bardzo lubię.

Ocena: 6/10

Szymon

Jak dla mnie bardzo słabe. Nie lubię Saszan, ale patrząc na sama piosenkę i tak mi się nie podoba. Chwytliwy refren, ale nadal nic ciekawego.

Ocena: 3/10

Mateusz

Piosenka jest na wystarczającym poziomie. Teledysk trochę nudnawy ale jednak zrobiony dobrze jakościowo. Saszan jest artystką, która śledzi Eurowizję od kilku lat, więc dziwi mnie to, że wystawiła propozycję w języku polskim. Wersja angielska brzmiała by naprawdę dobrze!

Ocena: 6,5/10

 

Utwór ten ocenili także nasi redaktorzy!

Wiktor

Propozycja nie przynosi wstydu, utrzymuje poziom Krajowych Eliminacji, ale jest zbyt pospolita na wybicie się na Eurowizji. Może zyskałaby więcej, gdyby była po angielsku. Nie wiem, czy Saszan może powalczyć o top 3 w Krajowych Eliminacjach. Jeśli pojedzie do Lizbony, może zostać na dole tabeli lub, niestety, nawet w półfinale.

Ocena: 6,5/10

Kacper

Bardzo dobrze nagrany teledysk, dobra piosenka. Jestem ciekawy jej występu live. Bez rewelacji, ale bardzo ładnie podbija poziom naszych preselekcji. Szybko wpada w ucho!

Ocena: 7/10

Kamil

Mam wrażenie, że słyszałem już taki utwór setki razy. Piosenka bardzo przyjemna, lecz przeciętna – za jakiś czas nikt nie będzie o niej pamiętał. Jestem ciekaw, jak Saszan wypadnie na żywo. Plusem jest to, że utwór jest po polsku! Jak wypadłby na Eurowizji? Nie przyniósłby wstydu, ale nie byłaby to nasza najambitniejsza propozycja.

Ocena: 6/10

Kacper

Piosenka nawet fajna, przyjemnie słuchałoby się jej w radiu i tyle. Niestety tuż po przesłuchaniu o niej zapomniałem. Nie wyróżnia się, nie ma w sobie “powera” żeby zająć dobre miejsce na Eurowizji. Dodatkowo tej piosence zdecydowanie nie służy język polski i przez to staje się jeszcze nudniejsza.

Ocena: 4,5/10

Joanna

Uwielbiam języki narodowe, więc duży plus, że Saszan próbuje z utworem w języku polski. “Nie chcę Ciebie mniej” szybko wpadło w moje ucho, po kilku przesłuchaniach utwór ten się nie nudzi, a wręcz przeciwnie – uzależnia! Bardzo podoba mi się głos Roksany w tej piosence. Cieszę się, że mamy taki utwór w stawce Krajowych Eliminacji!

Ocena: 9/10

 

Średnia ocena utworu “Nie chcę Ciebie mniej”: 5,6/10

 

Zapraszamy do śledzenia kolejnych części serii “Pod Lupą”!

Komentarze z Facebooka