Tuż po zakończeniu czwartego półfinału Melodifestivalen Szwedzi ogłosili szczegóły Andra Chansen – rundy dogrywkowej, która odbędzie się już w najbliższą sobotę, 3 marca. Jest to walka ośmiu laureatów 3 i 4 miejsc z wszystkich półfinałów, którym nie udało się zakwalifikować się do finału. Wciąż mają na to jednak szanse. Zostali oni podzieleni w 4 pojedynkowe pary (szw. Dueller), w następujący sposób: w każdym pojedynku laureat 3 miejsca jednego półfinału zmierzy się z laureatem 4 miejsca innego półfinału. Oto podział na pojedynki:

  • w pierwszym pojedynku Margaret z “In my Cabana” (półfinał 2) zmierzy się z Moncho, który zaśpiewa “Cuba Libre” (półfinał 3)
  • w drugim pojedynku Renaida z “All the feels” (półfinał 1) zmierzy się z Olivią Eliasson, która zaśpiewa “Never learn” (półfinał 4)
  • w trzecim pojedynku Felix Sandman z “Every single day” (półfinał 4) zmierzy się z Mimi Werner i jej piosenką “Songburning” (półfinał 2)
  • w czwartym pojedynku Sigrid Bernson z “Patrick Swayze” (półfinał 1) zmierzy się z piosenką “Everyday”, którą zaśpiewa Mendez (półfinał 3)

Z każdego duetu do finału awansuje uczestnik, który uzyska większe poparcie szwedzkich telewidzów. Pozostali będą musieli obejść się smakiem. Czy udział w dogrywce oznacza klęskę w finale? Niekoniecznie. Zwycięzca Melodifestivalen 2013 – Robin Stjernberg również musiał przejść przez Andra Chansen, by wygrać. Runda ta niesie za sobą wiele emocji! W pamięci fanów na długo pozostanie porażka Loreen rok temu. Z piosenką “Statements” zajęła 3. miejsce w półfinale, a w dogrywce przegrała z Antonem Hagmanem różnicą około 86 tysięcy głosów. Jak myślicie? Czy Margaret uda się wejść do finału? Bukmacherzy dają jej na to duże szanse!

 

Komentarze z Facebooka