Telewizja publiczna TVP ogłosiła, czego możemy spodziewać się podczas tegorocznych Krajowych Eliminacje, które odbędą się już 3 marca! Każdy może obejrzeć je o godzinie 21.30 na kanałach TVP 1 oraz TVP Polonia.

Pierwszym gościem Krajowych Eliminacji będzie Kasia Moś! Jest zwyciężczynią Krajowych Eliminacji 2017 oraz reprezentantką Polski w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji 2017 roku w Kijowie, gdzie zajęła 22 miejsce. Na scenie na pewno zaprezentuje ze swoim zespołem zeszłoroczną, eurowizyjną piosenkę – “Flashlight”.

Drugim gościem finału polskich preselekcji będzie zespół Blue Cafe. Zespół ten, w nieco innym składzie (obecną wokalistką jest Dominika Gawęda, wcześniej – Tatiana Okupnik), reprezentował Polskę podczas Eurowizji 2004 dzięki wygranej w Krajowych Eliminacjach. Ich utwór “Love Song” zajął 17 miejsce w konkursie, który odbył się w Stambule.

Największą niespodzianką dla fanów było ogłoszenie tego gościa specjalnego! Måns Zelmerlöw – szwedzki piosenkarz, zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji 2015, prowadzący Eurowizję 2016 – wystąpi w sobotę w studiu TVP. Podekscytowani fani z niecierpliwością czekają na usłyszenie jego piosenek na żywo.

Oprócz sobotnich gości, poznaliśmy też skład jury, który razem z widzami wybiorą piosenkę reprezentującą Polskę podczas Eurowizji 2018 w Lizbonie. To właśnie punkty od jury, w przypadku remisu, będą miały większe znaczenie.

Jury Krajowych Eliminacji 2018:

  • Maryla Rodowicz – jedna z najważniejszych polskich piosenkarek, była już jurorką polskich preselekcji w 2006 i 2008 roku.
  • Jan Borysewicz – lider kultowego, polskiego zespołu Lady Pank, wokalista, gitarzysta, kompozytor.
  • Tabb – producent muzyczny współpracujący m.in. z Sound’n’Grace i Grzegorzem Hyży.
  • Stefano Terrazzino – włoski tancerz, piosenkarz i aktor, zwycięzca programu Twoja twarz brzmi znajomo.
  • Kasia Moś – piosenkarka, reprezentantka Polski w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji 2017 w Kijowie.

Zapraszamy do śledzenia Krajowych Eliminacji 2018 3 marca o godzinie 21.30!

Komentarze z Facebooka