Pod Lupą to nasza seria artykułów, w której skupiamy się na artystach występujących podczas 63. Konkursu Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie. Poznacie tutaj reprezentantów, ich piosenki, a także przeczytacie opinie o ich propozycjach!”

Armenia była pierwszym krajem Kaukazu, który zadebiutował w Eurowizji. Od 2006 roku nie wzięli udziału tylko w 2012 roku. Jest to kraj znany z etnicznych brzmień połączonych z nowoczesnością. Wielokrotnie pokazywali swoją kulturę. Ich najlepszy wynik to 4. miejsce Sirusho w 2008 i Arama MP3 w 2014.  W zeszłym roku Armenię reprezentowała Artsvik z piosenką “Fly with me”. Zajęła 18. miejsce. Tym razem postawiono na męski wokal. Eliminacje Depi Evratesil wygrał Sevak Khanagyan z utworem “Qami” (pol. Wiatr) i to on wystąpi w barwach Armenii w Lizbonie.

Sevak Khanagyan (źródło: Instagram)

Sevak urodził się 28 lipca 1987 roku w Metsavan na północy Armenii. Kiedy miał siedem lat, jego rodzina przeprowadziła się do Kurska w Rosji, gdzie dorastał. W 2014 roku ukończył studia muzyczne w Moskwie. Rok 2015 zaczął udziałem w rosyjskiej wersji programu X-Factor. Odpadł tam na etapie półfinałów. W tym samym roku wziął udział w The Voice of Russia. Dołączył tam do drużyny Poliny Gagariny – zdobywczyni 2. miejsca w Eurowizji 2015. Odpadł na etapie bitew. W kolejnym roku zdecydował się spróbować swoich sił w X-Factor Ukraine. Pod czujnym okiem Antona Savlepova wygrał program, a następnie wrócił do rodzinnej Armenii, gdzie został jednym z trenerów trzeciego sezonu The Voice of Armenia.

W grudniu 2017 roku ogłoszono, że Khanagyan wystąpi w eurowizyjnych eliminacjach Depi Evratesil. Wygrał on drugi półfinał preselekcji, a następnie po zdobyciu maksymalnych not 12 punktów zarówno od jury, jak i widzów, wygrał finał eliminacji.

Oto opinie naszych czytelników i redaktorów oraz ich oceny utworu „Qami”!

Wiktor – redaktor PFE

Świetna propozycja, najlepszy z możliwych wyborów w Armenii i bardzo się cieszę, że nie jest to piosenka w języku angielskim. Utwór rozkręca się z każdą chwilą, aż dochodzi do genialnego punktu kulminacyjnego. Kocham takie utwory, według mnie Ormianie kolejny raz mogą powalczyć o wysokie miejsce w Lizbonie.

Ocena: 8/10

Sebastian

Bardzo dobra piosenka. Choć byłem za Asmik i Tamar to zawiodłem się na nich przez występy na żywo. Bardzo ładna kompozycja po ormiańsku. Język sprawia, że ta piosenka jest jeszcze lepsza. 

Ocena: 7,5/10

Dawid

Ta piosenka jest dość dziwna, nie potrafię jej wyczuć. Sprawia wrażenie typowej eurowizyjnej ballady, ale jest nieco inaczej zbudowana. Niestety tym razem inności nie kupuję, nie leży mi ormiańska propozycja, ciężko jest wytrwać przez 3 minuty bez ziewnięcia.

Ocena: 3/10

Mateusz 

Armenia miała lepsze wybory, np. Tamar czy Nemrę. Piosenka nudzi się po n wysłuchaniach. Może być problem z awansem.

Ocena: 4/10

Dawid

Bardzo słaby wybór. Piosenka jest absolutnie nudna i bez wyrazu. Osobiście nie mogę tego znieść. 

Ocena: 1/10

Kamil – redaktor PFE 

Moim zdaniem Sevak to jedyny wybór, który nie naraziłby Armenii na wstyd, bądź słaby wynik. Nie był to mój faworyt, ale cieszę się, że udało mu się wygrać. 11 tysięcy głosów mówi samo za siebie! Były lepsze utwory, lecz nie sądzę, żeby którykolwiek z nich mógł osiągnąć lepszy wynik. Jestem też bardzo zadowolony, że nie wygrała piosenka Kamil Show. Solidarność imion tu nie zadziałała. “Qami” to utwór bardzo wyróżniający się na tle pozostałych, lecz lekko męczący. Mimo wszystko chętnie go zobaczę w finale Eurowizji!

 Ocena: 6,5/10

Wojtek – redaktor PFE

“Qami” jest jedną z gorszych ormiańskich piosenek. Cała piosenka jest dość nudna, jednak w ostatnim refrenie Sevak naprawdę pokazuje, jaki dobry ma głos. Tego brakuje mi w całej piosence. Jednakże ten fragment tak mnie ujął, że oceniam tę piosenkę wysoko. 

Ocena: 7/10

Joanna – redaktor PFE

Armenia to jeden z moich ulubionych państw na Eurowizji. Na początku “Qami” do mnie trafiało… Ale z czasem zakochałam się w tej balladzie! Cieszę się, że nie została zmieniona na język angielski. Sevak ma dobry głos, piosenka jest emocjonalna, dobrze zbudowana.

Ocena: 9,5/10

Średnia ocen: 5,81/10

Zapraszamy do śledzenia kolejnych części serii Pod Lupą!

Komentarze z Facebooka