Pod Lupą to nasza seria artykułów, w której skupiamy się na artystach występujących podczas 63. Konkursu Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie. Poznacie tutaj reprezentantów, ich piosenki, a także przeczytacie opinie o ich propozycjach!

Belgia jest jednym z siedmiu krajów, które biorą udział w Eurowizji od jej powstania. Mimo iż Belgii w ostatnich latach idzie w konkursie świetnie, to nie zawsze wszystko było po ich myśli. Poza jednym zwycięstwem w 1986 roku, Belgia była bardziej znana z plebisytów: im. Barbary Dex – najgorzej ubranej uczestniczki, oraz im. Kate Ryan – najbardziej niedocenionej wokalistki.

Jednak tegoroczna propozycja jest uważana za taką, która ma szanse podtrzymać dobrą, 3-letnią passę belgów. Jest to możliwe dzięki rewelacyjnej Sennek, czyli Laurze Groeseneken. Po Loicu, Laurze czy Blanche jest w stanie utrzymać miejsce w TOP 10, a nawet poprawić wynik tej trójki. Wokalistka urodziła się w Leuven 13 kwietnia 1990 roku. Początkowo planowała zostać pianistką, jednak jej droga potoczyła się w kierunku wokalistki. Na początku współpracowała z Ozarkiem Henrym, z którym wystąpiła na jednym z większych festiwalów. Potem postawiła na karierę solo, pisząc swoje własne utwory (A matter of time). Zwraca ona uwagę na belgijską modę, jak również szwedzki design. Obecnie pracuje w szwedzkim sklepie IKEA, lecz także jest nauczycielem śpiewu w swoim mieście. Sennek interesuje się Eurowizją i przyznała, że niezwykle podobają jej się dwaj ostatni zwycięzcy – Jamala oraz Salvador. Kilka lat temu odwiedziła Polskę. Co o niej sądzi możecie przeczytać w naszym wywiadzie z Sennek.

#wywiad – Sennek (Belgia 2018) “Wódka była naprawdę dobra, jedzenie również!”

Piosenka Sennek została wyprodukowana we Francji, a nagrana w Belgii. Jak sama przyznała, nagranie własnej piosenki było niesamowitym uczuciem. Przy produkcji utworu, współpracowała z Alexem Callierem – belgijskim artystą oraz  Maxime Tribeche – francuskim producentem. Bardzo jej się podobało to, że mogli wymieniać między sobą opinię na temat piosenki.

W Lizbonie Laura zaprezentuje się w piosence A Matter of Time, która jest jej debiutanckim utworem.  W naszym wywiadzie, wokalistka wspomina także o wymowie tego utworu. Piosenka jest o mobilizujących nas przeciwnościach losu.

Oto opinie naszych czytelników i redaktorów oraz ich oceny utworu “A Matter Of Time”!

Kacper:

Po raz kolejny Belgia wysyła świetną piosenkę. Co prawda utwór jest dość nietypowy dość oryginalny, nawet posunąłbym się do stwierdzenia trochę oldschoolowy, a mimo wszystko bardzo przyjemnie się go słucha. Nie tylko ja mam takie odczucia – w wielu notowaniach eurowizyjnych fanów znajduję się w top 10.

Ocena: 8/10

Kamil – redaktor PFE:

“Jakość” to słowo idealnie opisujące poczynania Belgów w ostatnich latach. Nie zmieniło się to w 2018 roku. Utwór bardzo przyjemny i wpadający w ucho. Z dobrą prezentacją sceniczną zajdzie daleko!

Ocena: 6,5/10

Joanna – redaktorka PFE:

Zakochałam się w tym utworze! Oryginalny, nieprzeciętny, z nutką tajemniczości. Ma w sobie subtelność, a zarazem kobiecą odwagę. “A Matter Of Time” ma po prostu swój klimat, który mnie zachwyca. Bardzo podoba mi się ta piosenka, a w moim rankingu jest bardzo wysoko! Do tego, idealna piosenka na randkę

Ocena: 9/10

Kacper – redaktor PFE:

WOW WOW WOW Kolejny rok i kolejna świetna piosenka z Belgii. Utwór jest piękny, tajemniczy, sprawia, że po każdym jego przesłuchaniu chcę więcej. Czysta perfekcja

Ocena: 10/10

Wikto – redaktor PFE:

Kolejny rok, kolejna Belgia, jaką kocham. Niezwykle klasyczna, bondowska propozycja. Jestem ciekawy na jaki staging postawi Belgia, bo to jedyna rzecz, jaką ciężko mi soboe wyobrazić. Ale Belgia nie zawiodła, to najważniejsze. Tajemnicze zwrotki i mocny, wpadający w ucho refren – miód dla uszu!

Ocena: 9,5/10

Sebastian:

Świetna piosenka. Jest tajemnicza, trochę bondowska. Bardzo mi się podoba i jest wysoko w moim rankingu. Belgia po raz kolejny Belgia ma szanse na top 10.

Ocena: 10/10

Kacper:

,,A Matter Of Time” to kolejna belgijska dobra belgijska piosenka. Jest ona tajemnicza, mroczna i wpada w ucho. Żałuję, że ta piosenka nie pokazuje ogromnych możliwości wokalnych Laury tak jak jej inne piosenki np. ,,Butterfly” Mimo to piosenka ma ogromne szanse stanąć na eurowizyjnym podium, a może nawet wygrać 63. finał Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie.

Ocena: 9/10

Mateusz:

Po raz kolejny Belgia wybrała piosenkę, która spodobała mi się po jakimś czasie. Jest to bardzo tajemnicza, mająca mroczny klimat piosenka, która z dobrym występem może zająć wysokie miejsce.

Ocena: 9/10

Michał:

Czwarty rok z rzędu Belgia wysyła genialną piosenkę, która MUSI być w top 10! Sennek ma super głos. Liczę, że staging w Lizbonie również będzie genialny.

Ocena: 10/10

Mateusz – redaktor PFE:

To kolejna świetna odsłona Belgii. Sennek jest moją jedną z faworytek do wygranej. Bardzo jej tego życzę, bo piosenka jest wspaniała, a głos ma niebywały.

Ocena: 10/10

Średnia ocen: 9,1/10

Zapraszamy do śledzenia kolejnych części serii Pod Lupą!

Komentarze z Facebooka