Od początku sezonu eurowizyjnego 2018 trwają typowania bukmacherskie zwycięzcy tegorocznego konkursu. Warto też sprawdzić, jakie wyniki przewidują fani Eurowizji na całym świecie! Kto ma największe szanse na wygraną w tym roku?

Kiedy Netta Barzilai opublikowała swój utwór “Toy” od razu wskoczyła na najwyższe miejsce notowań bukmacherskich, W rankingach fanów zwyciężczyni HaKokhav HaBa króluje w pierwszej dziesiątce, jednak najczęściej jako zwyciężczyni tych rankingów. W aplikacji My Eurovision Scoreboard reprezentantka Izraela plasuje się na pierwszym miejscu wśród miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji. Netta Barzilai jest także rekordzistką w liczbie odsłon swojej piosenki. Pokonała ona wszystkie utwory, które biorą udział w tym roku.
Ekscentryczność i oryginalność Netty może dać jej ogromne poparcie. Dodatkowo, współtwórca piosenki “Toy” Doron Medalie, ma na swoim koncie największe hity z Izraelu, m.in. “Tel Aviv Ya Habibi” – nazywany przez fanów hymnem Tel Avivu. 
Izrael wygrał Eurowizję trzy razy: w 1978 roku, 1979 roku, a ostatnie zwycięstwo dała im Dana International z utworem “Diva” w 1998 roku. Czy po 20 latach uda im się znowu sięgnąć po zwycięstwo?

Zanim Netta objęła prowadzenie w rankingach bukmacherów, wygrywała je Elina Nechayeva ze swoim operowym utworem “La Forza”. Obecnie znajduję się tam na drugim miejscu. Opinie o tegorocznej propozycji Estonii są jednak bardzo zróżnicowane. Fani w swoich rankingach albo plasują ją w pierwszej piątce albo na samym dnie tabeli. Po zsumowaniu punktacji w aplikacji My Eurovision Scoreboard Elina zajmuje szóste miejsce. Wśród komentatorów panuje przekonanie, że ten utwór zostanie wielką niespodzianką aż do podania wyników.
Przez ostatnie dwa lata Estonia kończyła swoje zmagania na etapie półfinałów. W finale, ostatni raz wystąpili w 2015 roku, gdzie zajęli siódme miejsce dzięki piosence “Goodbye to Yesterday”, którą zaśpiewali Elina Born i Stig Rästa. Czy w tym roku Elina okaże się czarnym koniem w Lizbonie?

Na trzecim miejscu do wygranej 63. Konkursu Piosenki Eurowizji, bukmacherzy obstawiają Mikolasa Josefa z Czech. Nowoczesna piosenka “Lie To Me” bardzo wyróżnia się na tle pozostałych tegorocznych propozycji. Fani są zachwyceni tym utworem, dając czeskiemu utworowi wysokie miejsca w swoich rankingach. Jest to też piosenka, która od bardzo długiego czasu nie zmienia swojego miejsca w rankingach. Od opublikowania jej zajmuje pozycje w pierwszej dziesiątce różnych klasyfikacji i w sondach wśród fanów.
Czechy nie cieszą się jednak popularnością na Eurowizji. Tylko raz byli w finale. W 2016 roku Gabriela Gunčíková zajęła przedostatnie, 25. miejsce. Do tego nie zdobyła żadnego punktu od widzów. Czy Mikolas sprawi, że Czechy odniosą ogromny sukces i da swojej ojczyźnie pierwsze zwycięstwo?

A jak wyglądają dalsze miejsca w rankingach bukmacherów? Kto jeszcze ma duże szansę na wygraną Eurowizji 2018? Oto klasyfikacja z dnia 18.03.2018 roku.

Miejsce Kraj Utwór
1 IZRAEL “Toy”
2 ESTONIA “La Forza”
3 CZECHY “Lie To Me”
4 BUŁGARIA “Bones”
5 AUSTRALIA “We Got Love”
6 BELGIA “A Matter Of Time”
7 NORWEGIA “That’s How You Write A Song”
8 SZWECJA “Dance You Off”
9 HOLANDIA “Outlaw In ‘Em”
10 GRECJA “Oneiro Mou”
11 FRANCJA “Mercy”
12 HISZPANIA “Tu Canción”
13 FINLANDIA “Monsters”
14 WŁOCHY “Non Mi Avete Fatto Niente”
15 BIAŁORUŚ “Forever”

Ranking bukmacherów, jak co roku, bardzo różni się od klasyfikacji tworzonych przez samych fanów Eurowizji. Oto klasyfikacja aplikacji My Eurovision Scoreboard z dnia 18.03.2018 roku.

Miejsce Kraj Utwór
1 IZRAEL “Toy”
2 FRANCJA “Mercy”
3 CYPR “Fuego”
4 FINLANDIA “Monsters”
5 BELGIA “A Matter Of Time”
6 ESTONIA “La Forza”
7 GRECJA “Oneiro Mou”
8 CZECHY “Lie To Me”
9 BUŁGARIA “Bones”
10 UKRAINA “Under The Ladder”
11 SZWECJA “Dance You Off”
12 DANIA “Higher Ground”
13 WŁOCHY “Non Mi Avete Fatto Niente”
14 HISZPANIA “Tu Canción”
15 AUSTRALIA “We Got Love”

Jak wypada Polska w przedeurowizyjnych rankingach? Gromee i Lukas Meijer z utworem “Light Me Up” według bukmacherów mają bardzo duże szanse na awans do finału. W drugim półfinale zajmują oni siódme miejsce. W klasyfikacji finałowej, bukmacherzy plasują ich obecnie w okolicach 20-30 miejsca. Według nich, Polska ma takie same szanse za wygraną, jak m.in. Chorwacja, Cypr czy Łotwa.
Fani, którzy tworzą swoje rankingi poprzez aplikację My Eurovision Scoreboard, uplasowali ich na 22 miejscu. Gromee i Lukas Meijer obecnie zdobyli tam 7783 punkty. Na 21. miejscu tam plasuje się Szwajcaria (8651 punktów), a jedno miejsce poniżej Polski przypadło Norwegii  (7103 punkty).

Czeka nas emocjonujący tydzień eurowizyjny w maju! Czy przewidywania bukmacherów się sprawdzą i Netta wygra 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie? Które miejsce zajmie Polska?

 

Komentarze z Facebooka