Pod Lupą to nasza seria artykułów, w której skupiamy się na artystach występujących podczas 63. Konkursu Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie. Poznacie tutaj reprezentantów, ich piosenki, a także przeczytacie opinie o ich propozycjach!

Estonia w Eurowizji bierze udział od 1993 roku. Już jako debiutanci nie dostali się do finału, choć później szło im lepiej, aż w 2001 roku wygrali Konkurs z piosenką Everybody. Swoich reprezentantów do 2008 roku wybierali za pomocą Eurolaul. Teraz, format pomagający im w wyborze reprezentanta nosi nazwę Eesti Laul.

Estonia w tym roku wybrała 26-letnią śpiewaczkę operową i sopranistkę – Elinę Nechayevę, która w pierwszej połowie pierwszego półfinału wykona operowy utwór La Forza.

Elina jako dziecko nie myślała o muzyce, chciała zostać astronautką. Zadebiutowała w trzecim sezonie estońskiego Eesti otsib superstaari, lecz wcześnie pożegnała się z programem. Później Estończycy mogli ją obserwować w Klassikatähed 2014, gdzie była jedną z trzech finalistek. Część rodziny wokalistki pochodzi z Rosji, stąd też brak problemów z językami obcymi – Elina mówi po estońsku, angielsku, rosyjsku, francusku i włosku (to właśnie w tym języku został napisany jej eurowizyjny utwór).

Znalezione obrazy dla zapytania elina nechayeva

Elina uwielbia jogę, codziennie rano stara się nieco wolnego czasu przeznaczyć na ćwiczenia i kontemplację. Jej hobby, poza śpiewaniem, są również animacje. Uwielbia księżniczki Disney’a i japońskie anime Hayao’ego Miyazaki. Jako fanka muzyki klasycznej jako swoich ulubionych kompozytorów wymienia Czajkowskiego oraz Mozarta.

Oto opinie naszych czytelników i redaktorów oraz ich oceny utworu „La Forza”!

Kamil – redaktor portalu:

Moja zdecydowana faworytka w tym roku! Wszystko tutaj jest idealne – perfekcyjny wokal, piękny wygląd i przesłanie. Estonia po raz kolejny zaskakuje jakością. Mają tendencję to czarowania widzów, tak jak np. w 1997, 2009, 2012 czy 2015 roku. “La Forza” nie przejdzie bez echa! Tym razem nie będzie szoku, jak w 2016 i 2017 roku i kraj ten poszybuje naprawdę wysoko, a nawet może wygrać. Trzymam kciuki! Estonia na pewno ma mój głos! 

Ocena: 10/10

Kacper:

Lubię tę piosenkę, ale nie przekonuję mnie ona do siebie tak bardzo jak inne propozycje. Oczywiście doceniam genialny głos i szczególnie piękny refren, ale całości (jeżeli chodzi o piosenkę) nie kupuję. Natomiast staging, pomimo tego, że jest ”oklepany”, nadal robi całkiem spore wrażenie.

Ocena: 6,5/10

Joanna – redaktorka portalu:

To nie jest typ muzyki, który lubię… Ciężko mi się przekonać do tego utworu, chociaż jestem pod ogromnym wrażeniem talentu wokalnego Eliny. Cały występ jest ciekawie zrobiony, ale piosenka kompletnie do mnie nie przemawia.

Ocena: 3/10

Kamil:

Nie rozumiem fenomenu tej piosenki. Faktycznie, miło się jej słucha, ale jest mnóstwo lepszych utworów. Na pewno nie mogę przyczepić się do wokalu, bo rzadko kiedy słyszy się tak czysty i krystaliczny śpiew.

Ocena: 5/10

Kacper – redaktor portalu:

Elina ma świetny głos i jest bardzo utalentowana, ale piosenka sama w sobie jest nudna. Sam wokal nie wystarczy, aby utwór, który się śpiewa, był dobry. Cóż, po prostu utwór nie trafił w moje gusta.

Ocena: 4,5/10

Kacper: 

Moim zdaniem piosenka nie jest urzekająca, bardzo nie lubię jej refrenu. Nie są to moje klimaty.

Ocena: 1/10

Sebastian:

Moja tegoroczna faworytka. Co prawda nie lubię opery, ale w tej piosence nie mam nic przeciwko. Jest inna niż reszta stawki i może się wyróżnić. Jestem pewny, że będzie wysoko. Mam nadzieję, że oprawa sceniczna będzie taka sama jak podczas Eesti Laul.

Ocena: 10/10

Wiktor – redaktor portalu:

Nie przepadam za operą – BUM! Estonia wybiera i leci u mnie na górę tabeli. Ta piosenka ma w sobie urok, jest tajemnicza i piękna. Elina ma niezwykły talent, śpiewa genialnie, co dużo daje piosence. Opery na tak wysokim poziomie jeszcze nie było (nie licząc Włoch w 2015). Brawo, Estonio, mam nadzieję, że odbijesz się po 2 latach od dna. Jesteś moim 2. miejscem.

Ocena: 10/10

Mateusz:

Opera powraca na Eurowizję – według mnie to nie wypali. Lubię tę piosenkę, nawet była w moim TOP 3, ale według mnie Eurowizja to nie miejsce, na którym można by coś takiego wystawić i liczyć na sukces. Mimo powalającego głosu myślę, że piosenka przepadnie w półfinale.

Ocena: 8/10

Alicja:

Myślę, że Estonia wreszcie po 2 latach znowu zagości w finale, w którym może zawalczyć o wysokie miejsce. Ja osobiście bardzo lubię tę propozycję i uważam, że lepiej wybrać nie mogli.

Ocena: 9/10

Aleksandra – redaktorka portalu:

Coś innego, coś pięknego. Liczę, że od tego momentu więcej muzyki tego rodzaju zacznie pojawiać się na eurowizyjnych scenach. Jeden z moich faworytów do wygranej. Kocham!

Ocena: 10/10

Dawid:

Mimo że spodziewałem się takiego rozwiązania, jestem zawiedziony wyborem Estończyków. “La Forza” jest dość kiczowata i nie lubię patrzeć na takie hity na Eurowizji. Nie mogę jednak zarzucić wspaniałego wokalu, dobrej prezentacji i bardzo widowiskowego wybuchu w piosence przed ostatnimi refrenami.

Ocena: 4/10

Kacper: 

Piosenka była moim faworytem, dopóki do naszego kościoła nie przyjechał ludowy ukraiński zespół. Zwykła kobieta, ubrana w zwyczajne ubrania miała talent jak Elina. Uważam, że ,,La Forza” to zwykła operowa kompozycja. Na pewno wyróżni się w tegorocznym konkursie.

Ocena: 7/10

Kacper:

Jedna z moich faworytów do wygranej. Oryginalnie, mocny głos. Sukienka wywiera na mnie efekt wow. Nie obrażę się, jeśli “La Forza” wygra. Mistrzostwo!

Ocena: 9,5/10

Zuzanna:

Elina zdecydowanie nie zgubiła się w Veronie – jej piosenka jest doskonale zaśpiewana i skomponowana, co muszą przyznać nawet przeciwnicy estońskiej propozycji. Wyróżnia się w tegorocznej stawce, wzbudza skrajne emocje. Czy ma szansę wygrać? Nie wiem, ale chętnie wybrałabym się w przyszłym roku do Tallina.

Ocena: 9/10

Mikołaj – redaktor portalu:

Estonia to zdecydowanie majstersztyk. Od pierwszej sekundy utwór zachwyca mnie swoją magią. Jestem zachwycony wyborem Estończyków, którzy bardzo często mają odmienne zdanie niż fani w Europie co do piosenek w swoich preselekcjach. Możliwe, że za rok udam się w majową podróż do Tallina!

Ocena: 10/10

Średnia ocen: 7,28

Zapraszamy do śledzenia kolejnych części serii Pod Lupą!

 

 

Komentarze z Facebooka