Pod Lupą to nasza seria artykułów, w której skupiamy  się na artystach występujących podczas 63. Konkursu Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie. Poznacie tutaj reprezentantów, ich piosenki, a także przeczytacie opinie o ich propozycjach!

Australia jest najmłodszym uczestnikiem konkursu. Oficjalnie zadebiutowała zaledwie 3 lata temu podczas Eurowizji w Wiedniu. Kraj ten reprezentował wtedy Guy Sebastian z piosenką Tonight Again. Do tej pory Australia co roku zajmowała miejsce w najlepszej dziesiątce konkursu. Jej najlepszym rezultatem było drugie miejsce zdobyte w 2016 roku przez Dami Im wraz z piosenką Sound Of Silence. W tym roku Australię będzie reprezentować Jessica Mauboy z piosenką We Got Love.

Jessica urodziła się 4 sierpnia 1989 roku w Darwin. Zadebiutowała w 2006 roku biorąc udział w australijskiej wersji Idola. Zajęła tam drugie miejsce, Po zakończeniu talent-show podpisała kontrakt z wytwórnią muzyczną i wydała swoją pierwszą płytę zatytułowaną The Journey, w której znalazły się covery Jessici zaśpiewane w programie. W kolejnych latach wydała jeszcze trzy albumy studyjne: Been Waiting (2008), Get ’Em Girls (2010) oraz Beautiful (2013).

Dla Jessici nie będzie to debiut na eurowizyjnej scenie. Wstąpiła jako gość specjalny na Eurowizji z Kopenhadze w 2014 roku. Zaśpiewała wtedy piosenkę Sea of Flags.

Australia wystąpi w drugim półfinale jako dziewiąta. Poprzedzi ją Holandia, którą będzie reprezentował Waylon z piosenką Outlaw In, Em. Po Jessice wystąpi natomiast zespół Iriao z utworem For You.

Oto opinie naszych czytelników i redaktorów oraz ich oceny utworu „We Got Love”!

Kacper

Uwielbiam tą piosenkę. Czysty pop, z bardzo ”eurowizyjną” linią melodyczną, która akurat w tej propozycji świetnie się wpasowuje w klimat utworu. Jedyne co trochę mnie zraża do tej piosenki to jej mało ambitnie napisany tekst – można by wyrazić przekaz, który niesie utwór w mniej oczywistych zdaniach. Mam nadzieję, że Jessica na żywo nie zawiedzie i zdobędzie rewelacyjny wynik.

Ocena: 9,5/10

Wiktor – redaktor PFE

Po pierwszym przesłuchaniu byłem rozczarowany, a po drugim pokochałem tę piosenkę. Od kilku dni ciągle słucham tej piosenki, śpiewam ją i nucę – jest świetna! Kibicuję Jessice odkąd została wybrana, bardzo lubię także inne jej piosenki. Mam nadzieję, że nie zawiedzie mnie w maju wokalnie.

Ocena: 9,5/10

Mateusz

Ta piosenka z każdym odsłuchaniem podobała mi się jeszcze bardziej i pięła się w górę mojej topki. Jest to prosta piosenka z dobrą melodią. Refren, mimo powtarzalności, jest ciekawy. Mam jednak wrażenie, że do napisania tekstu służyła książka “100 słów, które pojawiają się w piosenkach najczęściej”. Australia do finału wejdzie, tego jestem pewien.

Ocena: 10/10

Kacper – redaktor PFE

Australia w tym roku mnie rozczarowała. Moim zdaniem jest to najgorsza z propozycji, jeżeli chodzi o studyjne wersje. Liczyłem na coś bardziej ambitnego, ale nie jest źle. Moja krytyka wynika z bardzo wysokiego poziomu australijskich propozycji. Jest to bardzo dobre, ale Jessica nie jest moja faworytka.

Ocena: 8/10

Sebastian

Lubię tą piosenkę, ale spodziewałem się czegoś lepszego po Australii. Dużo lepsze od ich propozycji z zeszłego roku. Australia zapewne i tak będzie wysoko (zwłaszcza u jurorów), więc raczej zajmie miejsce w przynajmniej top 15.

Ocena: 8/10

Alicja

Szczerze mówiąc, Australia nie jest moim ulubionym krajem na Eurowizji. Żadna piosenka, którą wystawili do tego czasu nie powaliła mnie na kolana. Cały szał na Dami Im bardzo szybko mi minął. W tym roku Australia nie jest wsród moich faworytów. Do finału raczej przejdzie, nie oszukujmy się. Piosenka przeciętna, prosta, ale trzeba też przyznać, że nie należy do tych najgorszych.

Ocena: 6/10

Klaudia

Pierwsze przesłuchanie: “Ojoj, Jessica mnie zawiodła, utwór okej, nic więc”
Kilka kolejnych przesłuchań: “Hmmm, jednak to jest fajne!”

I tak oto, Australia wylądowała w moim top 10, ze zdecydowanie najlepszym utworem, jaki wystawiła do tej pory. Może i jest to zwykły pop, ale za to bardzo przyjemny i wpadający w ucho! Jessica ma świetny głos i spory potencjał na zrobienie w Lizbonie ogromnego show. Mam nadzieję, że w tym roku Australia pokaże, iż jednak nie bez powodu zawsze jest w finale!

Ocena: 9,5/10

Kacper – redaktor PFE

Chyba najbardziej przeciętna piosenka w stawce. Głos jest, energia jest ale całość to jedno wielkie meh. Piosenka Jessici utwierdziła mnie w przekonaniu, że Australia nie umie wystawić dobrej eurowizyjnej piosenki.

Ocena: 6/10

Anna

Kangurki, misie koala, didgeridoo, a dostajemy piosenkę w stylu muzyki pop o miłości z powtarzającym się wciąż prostym tekstem. Piosenka nie jest zła, ale zbyt prosta

Ocena: 6/10

Dawid

Bardzo poprawna i miła w odsłuchu radiówka. Nie jest to nic odkrywczego, ale i takie piosenki potrzebne są w stawce. Myślę, że Top10 jest w zasięgu ręki.

Ocena: 6,5/10

Joanna – redaktor PFE

Choć na początku nie przekonała mnie australijska propozycja, tak teraz uwielbiam ją! Prosta do zapamiętania, łatwa do zanucenia. Potrzebujemy też takich utworów na Eurowizji. Jessica jest dobrą artystką, więc o występ na żywo nie musimy się obawiać. W maju na pewno będziemy się świetnie bawić przy “We Got Love”!

Ocena: 9,5/10

Średnia ocena utworu: 8,05

Zapraszamy do śledzenia kolejnych części serii Pod Lupą!

Komentarze z Facebooka