Pod Lupą to nasza seria artykułów, w której skupiamy się na artystach występujących podczas 63. Konkursu Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie. Poznacie tutaj reprezentantów, ich piosenki, a także przeczytacie opinie o ich propozycjach!

Litwa zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji w tym samym roku co Polska. Nie wiedzie się im tu najlepiej. Najwyższe miejsce to szósta lokata uzyskana w roku 2006, za sprawą sześcioosobowej grupy LT United, która wykonała piosenkę “We Are The Winners”. Poza tym czołową dziesiątkę osiągnęli jeszcze tylko raz, ale za to aż sześciokrotnie nie awansowali z półfinału. Czy tegorocznej reprezentantce uda się przebić wyniki swoich poprzedników?

Ieva Zasimskaite to 25-letnia litewska piosenkarka. Wokalistka ma styczność z muzyką od najmłodszych lat. Potrafi grać na fortepianie. W wieku 7 lat zaczęła ćwiczyć wokal w szkole muzycznej. Wkrótce po tym przystąpiła do zespołu dziecięcego Linksmasis. Po ukończeniu szkoły wzięła udział w litewskiej wersji programu Bitwa na Głosy. Należała do zwycięskiej ekipy z Kowna. Kilka lat później próbowała swoich sił w litewskim The Voice, gdzie awansowała do ścisłego finału. Po programie zajęła się koncertowaniem oraz nagrywaniem piosenek. Kilka z nich zgłaszała się do preselekcji litewskich. Dopiero piąte podejście dało jej wymarzone zwycięstwo i szansę reprezentowania swojego kraju w Lizbonie.

Ieva zaprezentuje się w pierwszym półfinale, 8 maja, z piosenką “When We’re Old”. Jest to subtelna ballada o życiowym tekście.

“Nadal pamiętam nasze pierwsze spotkanie. Już od pierwszego pocałunku wiadomo było, jak potoczy się nasze, wspólne życie. Nie możemy tego stracić. Teraz, kiedy jesteśmy starsi zaśpiewajmy piosenkę, która napisaliśmy, jak byliśmy młodzi.”

Oto opinie naszych czytelników i redaktorów oraz ich oceny utworu  „When We’re Old”!

Marcin

Piosenka ciekawa, z fajnym przesłaniem no i ona ma cudowny głos, życzę Litwie wysokiego miejsca w konkursie.

Ocena: 9/10

Łukasz

Najpiękniejsza ballada tegorocznej edycji  Piosenka o bardzo ważnym przesłaniu i z pięknym wykonaniem. Urok tego utworu mnie mega uwiódł. Jeżeli na scenie będzie wykonane wzorowo to wzruszenie murowane. Mam nadzieję, że przejdzie do finału.

Ocena: 8/10

Wiktoria

Urokliwa ballada. Delikatna, lekka, z ważnym przekazem.Piękny i kojący głos Ievy. Przyjemnie się tego słucha.Nie jest moim wielkim faworytem ale trzymam za nią kciuki i mam nadzieję, że Litwa powróci do Finału.

Ocena: 8/10

Wiktor

Ciekawa, klimatyczna piosenka. Dobry live, przyjemnie się tego słucha. Jestem bardzo ciekawy jak Litwa wypadnie w tym roku. Może nieźle namieszać.

Ocena: 7,5/10

Kamil

Bardzo wzruszająca, klimatyczna piosenka z pięknym przesłaniem. Głos Ievy idealnie pasuje do tego utworu. Myślę, że może namieszać w stawce pierwszego półfinału. Szkoda, że nie został po litewsku… Życzę Ievie jak najlepiej! Jest to najlepsza litewska propozycja od wielu lat, jeśli nie nawet kiedykolwiek.

Ocena: 9/10

Bartek

Dla mnie jest to coś co wyróżnia się na tle stawki. Spokojne i klimatyczne. Ieva ma świetny głos, lecz wydaje mi się ze to może być jednak za mało. Pierwszy półfinał jest bardzo mocny, a to mimo wszystko jest Litwa. Jednak kibicuje jej i mam nadzieje ze będzie to ten kraj bałtycki który awansuje do finału.

Ocena: 8/10

Klaudia

Jedyna litewska propozycja, jaką lubię. To naprawdę świetna, ładna ballada, której życzę miejsca w finale. Bardzo przyjemnie się jej słucha. Po zgłębieniu tekstu mogę wręcz powiedzieć, że trochę chwyciła mnie za serce.

Ocena: 7,5/10

Laura

Litwa mnie w tym roku pozytywnie zaskoczyła. Ieva ma w swoim głosie coś co urzeka. Ktoś mógłby pomyśleć, że kompozycja ta nudzi, ale jest wręcz przeciwnie. Piękny i czarujący tekst. Nic dodać nic ująć. Choć faworytem moim nie jest, miło będzie jeszcze raz posłuchać tę piosenkę w finale.

Ocena: 7/10

Sebastian

Bardzo ładna, urokliwa ballada. Jest także uspokajająca. Bardzo bym chciał aby Litwa w tym roku awansowała. Będzie trudno się przebić w tym półfinale, ale jednak trzymam kciuki aby się udało.
Ocena: 8/10
Joanna
Wiele osób zachwyca się tą piosenką, a do mnie jakoś nie trafia. Bardzo podoba mi się tekst, poruszający, trafiający do serca. Jednak na scenie nie do końca potrafię polubić ten utwór. Ieva czaruje, ale utwór nie porywa…
Ocena: 3/10
Kacper
Jedna z lepszych ballad tego roku. Piękna, urocza, poruszająca. Mam nadzieję, że w Lizbonie Ieva zaśpiewa po litewsku.
Ocena: 8,5/10
Anna
Słuchając tej piosenki czuję się staro. Głos wokalistki mnie drażni, jakby śpiewała przez nos. Nie potrafię wysłuchać jej do końca.
Ocena: 2/10
ŚREDNIA OCENA: 7,13 

Zapraszamy do śledzenia kolejnych części serii Pod Lupą!

Komentarze z Facebooka