Natalia z kanału TunefulTV jest jedną z najpopularniejszych vlogerek na YouTube nagrywających reakcje na eurowizyjne utwory. Zadaliśmy jej wiele pytań. Przeczytajcie i napiszcie nam co sądzicie!

Polscy Fani Eurowizji: Która z polskich piosenek wysłanych na Eurowizję od 2014 roku (Cleo & Donatan, Monika Kuszyńska, Michał Szpak, Kasia Moś and Gromee ft. Lukas Meijer) podobają Ci się najbardziej i dlaczego?

Natalia: To trudne pytanie, bo lubię wszystkie te piosenki z różnych względów. Myślę, że gdybym musiała wybrać, to zastanawiałabym się między Cleo a Michałem Szpakiem. Michał miał jeden z najlepszych męskich głosów jakie słyszałam w tym konkursie i jest w nim coś co naprawdę bardzo lubię. Cleo & Donatan zajmują specjalne miejsce w moim sercu, ponieważ w 2014 roku pierwszy raz nagrywałam reakcje na eurowizyjne piosenki, a ich piosenka była bardzo odważna, zabawna i świeża! Uwielbiam w pewnym sensie to poczucie dumy z pochodzenia, z tego, że jesteśmy ‘My Słowianie!’ Więc dlatego możliwe, że to właśnie oni są moimi ulubieńcami!

PFE: Co sądzisz o naszej tegorocznej piosence zgłoszonej do konkursu? Czy Gromee i Lukas Meijer są lepsi od naszych poprzednich reprezentantów?

Natalia: Nie powiedziałabym, że Gromee i Lukas są lepsi od poprzednich rreprezentantów, ale lubię to, że się wyróżniają. Sądzę, że to super, że Polska wysyła taneczny utwór w tym roku. Jest bardzo przyjemna i zabawna, mogę sobie wyobrazić imprezowanie przy tej piosence!

PFE: Jaka jest Twoja ulubiona piosenka wszech czasów z Eurowizji?

Natalia: Ugh! To bardzo trudne…! Sądzę, że powinno być to “Waterloo” od ABBY. Jest to genialna piosenka popowa, którą ABBA dała światu! Uwielbiam również Danę International – Diwa!

PFE: Jakie jest Twoje pierwsze wspomnienie związane z Eurowizją? Kiedy oglądałaś ją pierwszy raz?

Natalia: Wow! One naprawdę zlewają się w jedno. Pamiętam tylko to, że gdy byłam bardzo mała siedziałam razem z rodziną przed telewizorem i wspólnie oglądaliśmy Eurowizję. Robiliśmy własne karty wyników, cieszyliśmy się z ojczystej propozycji! Pamiętam, że konkurs był bardzo długi i często zasypiałam zanim ogłoszono zwycięzcę!

PFE: Wszyscy wiemy, że lubisz nagrywać reakcje do eurowizyjnych piosenek. Co skłoniło cię do robienia tego?

Natalia: Swój kanał otworzyłam w roku 2011, nagrywałam wtedy wywiady z zespołami i promowałam debiutujących się artystów. Filmy te nie miały zbyt wielu wyświetleń, więc wiedziałam, że muszę coś co rozwinie mój kanał, aby więcej osób oglądało wywiady (co wciąż jest moim planem na kanał!). Chciałam porozmawiać o muzyce, więc zaczęłam nagrywać filmy z reakcją dotyczącą The Voice UK w 2013 roku. Stały się one bardzo popularne na moim kanale i było super zabawnie. W 2014 roku na kilka dni przed Eurowizją przyszło mi do głowy: “Hej, dlaczego nie zrobię tego samego filmu w stylu reakcji dotyczącego Eurowizji?” Nie miałam żadnego planu ani celu, po prostu patrzyłam na to jako coś fajnego do zrobienia i tak naprawdę to samo poszło!

PFE: Czy kiedykolwiek kłamałaś w swoich reakcjach? Na przykład wtedy, kiedy chciałaś uniknąć krytyki z powodu wyrażenia złej opinii o piosence?

Natalia: Hahaha! Nie, nigdy nie kłamałam, ale zdecydowanie nie chcę otrzymywać “hejtu” jeśli mogę temu zaradzić. W końcu jestem tylko człowiekiem! Myślę, że ogólnie jestem po prostu pozytywną osobą i zdecydowanie jestem osobą, która woli budować zamiast zrywać. Jeśli nie podoba mi się piosenka, staram się być zrównoważona i uzasadnić moją opinię, nie będąc przy tym nikczemną. Próbuję też znaleźć coś, co mi się podoba. Wydaje mi się, że teraz bardziej niż wcześniej, pamiętam, że mam mieszaną publiczność, której pierwszym językiem nie zawsze jest angielski, więc zredagowałam rzeczy, które powiedziałam, jeśli uważam, że nie ma to sensu dla nie rodzimego angielskiego mówcy . Zazwyczaj jest to żart lub “dowcip”, który jest bardzo brytyjski.

Na przykład, jeśli zobaczycie w tym roku mój film z reakcją z Hiszpanii, dostałam wiele nienawiści od hiszpańskich fanów, ponieważ powiedziałam, że “skopiowali swojego sąsiada”. To był tylko żart, który osobiście uważałam za zabawny, ale większość hiszpańskich fanów tak naprawdę go nie zrozumiała, więc prawdopodobnie powininnam to wydedukować! Looool!

PFE: Czy lubisz zeszłorocznego zwycięzcę? Co sądzisz o jego utworze? Czy jego zwycięstwo było pewnego rodzaju przełomem w postrzeganiu Eurowizji?

Natalia: KOCHAM Salvadora Sobrala! Myślę, że jego “Amar Pelos Dois” ma ponadczasową jakość i była to moja ulubiona piosenka tego roku. Myślę, że wiele osób spoza eurowizyjnej społecznośći usiadło i zwróciło uwagę na konkurs po tym, jak wygrał. Nie wiem, czy to zależy od Salvadora Sobrala, ale z pewnością odczuwam zmianę w postrzeganiu Eurowizji przez ludzi, którzy zwykle nie nazywają siebie fanami. Myślę, że z biegiem lat jakość piosenek zdecydowanie się poprawiła, a niektóre kraje rzeczywiście wysyłają najlepsze utwory w swojej historii. Myślę, że Salvador był tego produktem. Moim zdaniem jest to bardzo ekscytujący czas dla Eurowizji!

DJ NATFRMLDN | leshivemales.ch
DJ NATFRMLDN | leshivemales.ch

PFE: Mam nadzieję, że pamiętasz piosenkę Alexandra Rybaka “Fairytale”. Czy uważasz, że jego powrót jest dobrą decyzją?

Natalia: Niestety moje wspomnienia dotyczące piosenki “Fairytale” są bardzo zamglone! W mojej eurowizyjnej wiedzy jest duża luka, ponieważ nie oglądałam konkursu przez wiele lat! Ogólnie rzecz biorąc, myślę, że w jakiejkolwiek konkurencji powinieneś odejść, gdy jesteś na czele. Fakt, że wygrał w 2009 r., oznacza, że nie ma on nic do udowodnienia, więc moim zdaniem powinien to zostawić.

PFE: Czy znasz kilku polskich artystów? Jeśli tak, czy mógłbyś nam powiedzieć, kto byłby dobrym przedstawicielem Eurowizji w przyszłości?

Natalia: Niestety, nie znam polskich artystów. Mam fanów z Polski, którzy informują mnie o tym, co robi Michał Szpak. Uwielbiam jego piosenkę “Don’t Poison Your Heart”!  Myślałam o zrobieniu serii na moim kanale, gdzie moja widownia z różnych krajów mogłaby zasugerować utwory, których powinnam posłuchać, ponieważ uwielbiam poznawać nową muzykę!

PFE: Czy byłaś kiedyś w Polsce? Jeśli tak, jakie rzeczy polubiłaś?

Natalia: Nie byłem jeszcze w Polsce, ale planuję odwiedzić moich polskich przyjaciół. Mam nadzieję, że będę mogła poznać trochę polskiej muzyki i zwiedzić zabytki. Tak jak mówi Gromee i Lukas, musicie powiedzieć: “Tell me where to go!”.

PFE: Jesteśmy pewni, że pamiętasz Margaret z naszego narodowego finału. Co sądzisz o jej występie w Melodifestivalen? Czy podoba Ci się “In My Cabana”?

Natalia: Pamiętam Margaret. Jeden z moich widzów kazał mi sprawdzić jej muzykę, a ja się zakochałam! Uwielbiam jej piosenkę “Cool Me Down” i jest ona  w kilku moich setach, kiedy gram! Nie słyszałam jej tegorocznej propozycji do Melodifestivalen, ale mogę zrobić filmy z reakcjami dotyczącymi konkursu w przyszłości, więc nie chcę żadnych spoilerów!

PFE: Kto jest Twoim zwycięzcą Eurowizji 2018?

Natalia: To ŚCIŚLE TAJNE! Właściwie to wciąż nie jestem pewna, ale podobnie jak w zeszłym roku, nagram film ze swoim TOP 43. Muszę upewnić, że zasubskrybowaliście mój kanał, żeby tego nie przegapić!


Jeszcze raz dziękujemy Natalii za ten wywiad!

Życzymy więcej subskrybentów i wyświetleń! Powodzenia!

Komentarze z Facebooka