Jean-Paul Gaultier jest jednym z najsłynniejszych francuskich projektantów mody, słynie między innymi ze stożkowego biustonosza Madonny! W tym roku, nie po raz pierwszy, wykona stroje dla gwiazd Eurowizji. Co ciekawe, decyzja o współpracy francuskiego duetu Madame Monsieur i Gaultiera została podjęta… w przebieralni, za kulisami jednego z francuskich talkshow. Projektant oznajmił duetowi, że kocha ich utwór i bardzo podobał mu się ich występ w “Destination Eurovision”, gdzie kibicował przyszłym reprezentantom.

There were a lot of behind the scenes discussions and he told us, ‘If you’re happy, I’d love to dress you for Eurovision.’

Mówi Emilie, reprezentantka Francji na Eurowizji 2018.

Jednym z elementów rozpoznawczych dla francuskiego duetu są ich czarne stroje, kontrastujące z czerwonymi butami.

Podobny obraz

Jak wspomniano, Jean-Paul Gaultier projektował już w przeszłości stroje na eurowizyjną scenę i to nie tylko dla uczestników. Dwukrotnie w jego stroju wystąpiła Dana International, która, reprezentując Izrael, wygrała Eurowizję 1998 roku, lecz kilkanaście lat później nie powtórzyła swojego sukcesu w Niemczech i nie awansowała do finału sześć lat temu. W 2012 roku stworzył strój dla francuskiej reprezentantki – Anggun. Gaultier zadbał także o wygląd szwedzkiej prezenterki telewizyjnej, Petry Mede, prowadzącej Eurowizję w 2013 roku (wtedy występowała w jego kreacjach) oraz 2016 roku.

Znalezione obrazy dla zapytania petra mede 2013

Jean-Paul jednokrotnie był także francuskim komentatorem w 2008 roku, kiedy konkurs odbywał się w Serbii. Umilał czas francuskim widzom z kanału France 3.

Duet Madame Monsieur jest automatycznie zakwalifikowany do Wielkiego Finału, ponieważ Francja wchodzi w skład Wielkiej Piątki. Głosować będzie w drugim półfinale, w którym wystąpi Polska. Piosenka “Mercy”, którą wykonają, jest jednym z faworytów do zwycięstwa. Czy rzeczywiście osiągnie ona sukces w Lizbonie?

Komentarze z Facebooka