Pod Lupą #40 – Mélovin – Under the Ladder (Ukraina 2018)

Pod Lupą to nasza seria artykułów, w której skupiamy się na artystach występujących podczas 63. Konkursu Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie. Poznacie tutaj reprezentantów, ich piosenki, a także przeczytacie opinie o ich propozycjach!

Ukraina po raz pierwszy wzięła udział w Eurowizji w 2003 roku. Już rok później Ruslanie udało się wygrać konkurs z piosenką “Wild dances”. Do kraju wróciła jako narodowa bohaterka, a rząd nagrodził ją miejscem w parlamencie. Eurowizja 2005 odbyła się w Kijowie. W kolejnych latach Ukraińcy nie zwalniali tempa i odnosili kolejne sukcesy. W 2007 roku Verka Serduchka, a w 2008 – Ani Lorak, zajęły 2. miejsce. Wysokie miejsca zajęły też Mika Newton w 2011 – 4. miejsce i Zlata Ognevich w 2013  – znalazła się na 3. miejscu. W 2015 roku Ukraina ze względów finansowych po raz pierwszy od debiutu nie wzięła udziału. Jednak rok później powróciła do zabawy, a jej reprezentantka – Jamala, wygrała Eurowizję 2016 z wynikiem 534 punktów. Zaśpiewała kontrowersyjny utwór “1944” opowiadający o losach jej przodków w czasie przesiedleń Tatarów krymskich przez Sowietów. W zeszłym roku w Kijowie w barwach Ukrainy wystąpił zespół O.Torvald z utworem “Time”. Zdobył 36 punktów i zajął 24. miejsce – najgorsze w historii ukraińskich startów.

W tym roku preselekcje Vidbir wygrał 20-letni Mélovin i to on z piosenką “Under the Ladder” będzie reprezentował Ukrainę  na 63. Konkursie Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie.

Mélovin, a właściwie Kostyantyn Bocharov, urodził się 11 kwietnia 1997 roku w Odessie. Muzyką zainteresował się już jako dziecko. Jako nastolatek był bardzo zdeterminowany, by zacząć karierę i trzykrotnie wziął udział castingach do X-Factor Ukraine, ale nie dostał się do przesłuchań na żywo. Od 2012 roku posługuje się pseudonimem Mélovin, który powstał od połączenia słowa Halloween z nazwiskiem brytyjskiego projektanta mody Alexandra McQueena. Udało mu się dostać jednak do szóstej edycji programu w 2015 roku. Pod okiem Ihora Kondratiuka doszedł do Wielkiego Finału, który ostatecznie wygrał. W jednym z odcinków wystąpił w duecie z Jamalą, śpiewając z nią jej utwór ” Zaplutalas”.

Po udziale w X-Factorze, Mélovin zyskał wielu fanów. Dużo ludzi zachwyciło się jego charyzmą i oryginalnością. Mélovin oprócz muzyki pasjonuje się modą, a także chemią – produkuje nawet własne perfumy. Gustuje w półsłodkim winie. Kocha także zwierzęta – jego kot wabi się Cytrus.

W 2017 roku zgłosił się do ukraińskich preselekcji eurowizyjnych Vidbir. Wystąpił w nich z utworem “Wonder”. W półfinale zajął 4. miejsce w głosowaniu jury, ale wygrał głosowanie publiczności i wszedł do finału, w którym jury umieściło go na przedostatnim, 5. miejscu, a widzowie ponownie na pierwszym. Z 8 punktami zajął zatem 3. miejsce ustępując Tayannie i grupie O. Torvald.

Po eurowizyjnych preselekcjach premierę miały jego single “Hooligan” oraz “Unbroken”, które znalazły się na albumie “Face to face”. Artysta stawał się coraz popularniejszy na Ukrainie i rozpoczął współpracę z wieloma innymi artystami. Dużo fanów zdobył także pośród fanów Eurowizji, którzy namawiali go do kolejnego startu w preselekcjach.

W 2018 roku ponownie zgłosił się do Vidbiru. Tym razem z piosenką “Under the Ladder”. W półfinale zajął 2. miejsce wśród jurorów i pierwsze wśród widzów, dzięki czemu wszedł do finału, w którym półfinałowy wynik powtórzył – zajął 2. miejsce w głosowaniu jury, a widzowie oddali na niego prawie 34% głosów i umieścili go na 1. miejscu. Z wynikiem 11 punktów wygrał Vidbir i zdobył bilet do Lizbony. Teraz każdą chwilę poświęca na przygotowania i chce, by jego występ w maju był dopięty na ostatni guzik.

Oto opinie naszych czytelników i redaktorów oraz ich oceny utworu „Under the Ladder”!

Alicja

Za Melovina trzymałam kciuki już w zeszłym roku i bardzo liczyłam, że w tym roku również wystąpi w preselekcjach. Kocham cały jego styl, głos, a piosenka wg mnie ma szansę na bardzo wysokie miejsce w finale.

Ocena: 10/10

Aleksandra

Uwielbiam ten utwór ! Piosenka jest genialnie skomponowana, wszystko ze sobą współgra i idealnie do siebie pasuje. Znacznie bardziej utwór podoba mi się w wersji na żywo niż studyjnej, ale i tak jest genialny ! Melovin świetnie radzi sobie z wokalem, także Ukraina może liczyć na wysokie miejsce w tym roku !

Ocena: 10/10

Klaudia 

Najlepsze, co Ukraina kiedykolwiek wystawiła! Głos Mélovina, jego charyzma oraz melodia utworu sprawiają, że, słuchając piosenki, nie mam jej dosyć. Lekko mroczne, tajemnicze zwrotki oraz nagła zmiana w refrenie chwyciły mnie całkowicie! Ukraina na pewno będzie wysoko w finale, a przynajmniej mam taką nadzieję, bo to mój zwycięzca! Jestem pewna, że stagingiem zmiecie wszystkich w Lizbonie! 

Ocena: 10/10

Mateusz – redaktor PFE

Dla mnie piosenka Melovina jest naprawdę bardzo dobra! Zwrotki wprowadzają w tajemniczość, refren totalnie zaskakuje. Nie jest to dla mnie piosenka na wygraną, po prostu uważam, ze jest kilka lepszych, ale trzymam za niego kciuki! 

Ocena: 8,5/10

Kamil – redaktor PFE

Melovin jest jednym z moich głównych faworytów w tym roku! Śledzę go już od zeszłego roku i naprawdę mocno liczyłem, że będzie reprezentował Ukrainę. No i się udało! “Under the ladder” to jego najlepsza piosenka. Bardzo tajemnicza i zaskakująca. Uwielbiam charyzmę i niepozorność jaką ten chłopak wnosi na scenę. Genialny tekst i świetna prezentacja sceniczna bardzo imponują. Melovin zajdzie daleko i nie zdziwię się, jeśli stanie na podium! 

Ocena: 10/10

Kacper – redaktor PFE

Ukraina pokazała, że na Eurowizji trzyma klasę (z wyjątkiem ubiegłego roku). Piosenka Melovina to świetna, dobrze zaśpiewana piosenka. Ma mnóstwo energii. Jedynym minusem jest ty seplenienie Melovina. Mam nadzieję, że do Eurowizji poprawi swój angielski.

Ocena: 9/10

Anna 

Ukraina skradła moje serce. Melovin napisał piosenkę pod tytułem “Under the ladder”, która dotyczy podejmowania ryzyka i nie poddawania się mimo przeszkód. Dopracował każdy element swojej prezentacji podczas preselekcji, od gestów dłońmi w chórkach po płonącą drabinę, na której stoi fortepian! Chłopak nie dość, że świetnie śpiewa to potrafi grać na fortepianie. Widać, że muzyka sprawia mu przyjemność. Piosenka zapada w pamięci i ma duże szanse na wygraną.

Ocena: 10/10

Kacper

Bardzo dobra piosenka. Przyjemny głos, dobrze budowane napięcie w utworze i zadowalający staging powinien wystarczyć do uzyskania miejsca chociaż w top 15. 

Ocena: 8/10

Bartek

Z pewnością jeden z moich faworytów. Występ jest niesamowity i zarówno w tym roku, jak i rok temu Melovin rozwalił system. Z pewnością znajdzie się w top 10 i na pewno będę głosował na Ukrainę.

Ocena: 10/10

Joanna – redaktor PFE

Śledząc ukraińskie preselekcje Vidbir kibicowałam Tayannie, jednak wybór Melovina mnie nie zdziwił. Ma spore wsparcie fanów i dobry utwór. Jeżeli dobrze przedstawi to na scenie, to myślę, że Melovin może dać Ukrainie miejsce nawet w czołowej piątce. Tego mu życzę, bo widać jego zaangażowanie w muzykę. 

Ocena: 9/10

Sebastian

Co prawda kibicowałem Tayannie, ale Melovin też jest bardzo dobry. Bardzo dobra piosenka. Podobał mi się występ z preselekcji i mam nadzieję, że będzie podobny lub taki sam. Myślę, że może zająć wysokie miejsce.

Ocena: 9,5/10

Kacper – redaktor PFE

Najlepsza ukraińska propozycja! Zawsze gdy słucham tej piosenki mam mieszane uczucia i to bardzo dobre uczucia. Zakochałem się w tej piosence od pierwszej melodii jaką usłyszałem. Głos Melovina jest czymś co mogę słuchać na co dzień. 

Ocena: 10/10

Mikołaj – redaktor PFE

Dobra propozycja Ukrainy. Jednak jest dużo lepszych w tym roku. Sama wymowa Melovina pozostawia wiele do życzenia. Mimo wszystko, jest to przyjemne.

Ocena: 7/10

Wiktor – redaktor PFE

Bardzo się ciesze, ze Melovin został reprezentantem Ukrainy ze świetną piosenką i genialnym występem na żywo. Mocny faworyt. Trzymam za niego kciuki i życzę powodzenia w maju. Oby zostawił pomysł na występ sceniczny! 

Ocena: 9,5/10

Średnia ocena utworu: 9,32/10

Komentarze z Facebooka

Przejdź do paska narzędzi