Do Eurowizji został niecały miesiąc, tymczasem izraelska propozycja znana jest w niemal każdym europejskim kraju. Co kryje się pod sukcesem tej piosenki i jak sam kraj stara się promować utwór “Toy”, który stał się jednym z faworytów tegorocznej Eurowizji?

Źródło: Eurovision Song Contest Wiki - Fandom
Źródło: Eurovision Song Contest Wiki – Fandom

Izrael pierwszy u bukmacherów

W ostatnich latach Izraelowi średnio wiedzie się w Konkursie Piosenki Eurowizji. Sytuację tę ma zmienić wokalistka Netta z piosenką “Toy”, która w tym momencie zajmuje pierwszą pozycję u bukmacherów.

Źródło: https://www.larryderentstellte.com/esc-2018-israel-netta-barzilai-toy/

“Toy” popularne nie tylko w Europie

Warto pamiętać, że państwo Izrael jest  położone pośród krajów arabskich, które są negatywnie nastawione przeciwko niemu. Okazuję się, że pomimo konfliktu, dzięki swojemu arabskiemu brzmieniu utworu – eurowizyjna propozycja Izraela jest u nich coraz bardziej popularna. Promocja piosenki nie zatrzymała się tylko w Azji Mniejszej oraz Europie, utwór “Toy” staję się również rozpoznawalny w centralnej  Afryce.

 

Propozycja Izraela w liczbach

Z zaledwie ośmiomilionowego państwa, Netta w serwisie YouTube posiada już około trzynaście milionów odsłon swojej piosenki, co podkreśla popularność danego utworu. Również w naszym kraju w serwisie YouTube, Izrael znalazł się w pierwszej dziesiątce filmów najczęściej oglądanych w Polsce – podobnie było w innych państwach zachodniej Europy.

Reakcje kraju na zapowiedziany sukces

Większość eurowizyjnych fanów z Izraela nie spodziewała się, aż takiej popularności piosenki “Toy”. Sam kraj reaguje bardzo pozytywnie na świetne notowania u bukmacherów. Warto wspomnieć, iż państwo Izrael obchodzi w tym roku swoje 70-lecie, do którego nakręcono krótki spot w którym to można również usłyszeć  Izraelską propozycję do konkursu Eurowizji  ( https://www.facebook.com/IsraelinPoland/videos/10155583288306317/ ). Czy Izraelowi faktycznie uda się wygrać tegoroczny konkurs piosenki Eurowizji? Tego dowiemy się już za niecały miesiąc. Tymczasem, jeżeli zainteresowała Cię piosenka “Toy” – dowiedz się o niej więcej:

: https://polscyfanieurowizji.pl/2018/03/28/pod-lupa-23-netta-barzilai-toy-izrael-2018/

 

 

 

Komentarze z Facebooka