Już za niecały tydzień rozpoczną się próby uczestników tegorocznej Eurowizji. Do tej pory nie było wiadomo, czy preselekcyjny skład sceniczny ulegnie zmianie. Chodziły pogłoski, że Sara, żona GROMEE’go z pewnością zaśpiewa w chórkach polskiej reprezentacji. Nie było to jednak pewne. Wczoraj rozwiały się wszystkie możliwości i już wiemy, że zaszły pewne zmiany!

Cztery osoby z preselekcyjnego składu wystąpią na lizbońskiej scenie. Są to, oczywiście, GROMEE, Lukas Meijer, gitarzysta Christian Rabb oraz chórzystka Sara Chmiel-Gromala. Christian to kolega Lukasa z jego zespołu No Sleep for Lucy, który niedawno wydał swoją debiutancką płytę. Sara to 26-letnia wokalistka zespołu Łzy, od niedawna – żona Andrzeja Gromali. Jak zdradził w wywiadzie z pewnym portalem internetowym, GROMEE do Portugalii zabierze także wokalistkę, z którą wcześniej współpracował. Jest to Mahan Moin, która próbowała swoich sił w Melodifestivalen w 2014 roku, zajmując 7. miejsce w 1 półfinale. Razem stworzyli takie hity, jak “Spirit”, “Runaway”, a także nowe “Lingo”. Obok Mahan i Sary w chórkach zaśpiewa również Kasia Dereń, uczestniczka drugiej edycji “The Voice of Poland”. Jak się okazuje, Kasia miała być słodką tajemnicą GROMEE’go, ale niedawno podzieliła się informacją o towarzyszeniu chłopakom w Lizbonie na swoim fanpage’u na Facebook’u. Co ciekawe, wokalistka ma już za sobą mały “eurowizyjny” epizod… w kabarecie (wokal w nagraniu podkładała właśnie Kasia).

W związku z dołączeniem do eurowizyjnego składu dwóch nowych wokalistek, w Portugalii na scenie nie pojawi się druga z preselekcyjnych chórzystek.

Cieszycie się ze zmian, które zaszły? Jak oceniacie szanse chłopaków na zwycięstwo?

Komentarze z Facebooka