Inspiracją dla duetu Madame Monsieur do napisania ich eurowizyjnej piosenki była historia Mercy – dziewczynki, która urodziła się na morzu. 20 kwietnia okazało się, że dziewczynka została odnaleziona we włoskim obozie dla uchodźców cała i zdrowa wraz z jej mamą.

To najpiękniejsza wiadomość.

Tak duet opisał tę informację.

Francuski dziennikarz, Eric Valmir z “France Inter”, udostępnił na swoim profilu na Twitterze zdjęcie dziewczynki, po której widać, że ma się dobrze, jest zdrowa i wesoła.

Fragmenty tekstu piosenki “Mercy“, którą duet Madame Monsieur wykona podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie:

Urodziłam się dziś rano
Nazywam się Mercy
Na środku morza

Między dwoma krajami, Mercy

(…)

Urodziłam się dziś rano
Nazywam się Mercy
Zaoferowano mi pomoc
I jestem żywa
Jestem wszystkimi dziećmi
Zabranymi przez morze,
Będę żyła setki tysięcy lat
Nazywam się Mercy

(…)

Mercy, Mercy, mam się dobrze, dziękuję.

Cała historia stała się jeszcze piękniejsza po tym, jak mama Mercy – Taiwo Yussif – przesłuchała piosenki Francuzów po raz pierwszy. Jej 13-miesięczna córeczka także obejrzała cały preselekcyjny występ Madame Monsieur z szeroko otwartymi oczyma.

To naprawdę miłe. Dziękuję Bogu i wszystkim, którzy odwiedzają mnie i pomogli mi na pokładzie łodzi. Niech Bóg im błogosławi i niech błogosławi Mercy.

Mówi kobieta.

Taiwo ma nadzieję, że rozpowszechnienie ich historii na szeroką skalę, da szansę Mercy i jej na lepsze życie. I na to się zapowiada. Francuzi zapowiedzieli, że stworzą fundusz, aby pomóc dziecku, którego historia dotknęła cały świat i rzuciła światło na światowy kryzys uchodźców.

Kibicujecie Francji? Czy dzięki tej pięknej historii osiągną sukces?

Komentarze z Facebooka