ABBA – zespół, który osiągnął kolosalny sukces na całym świecie po ponad 35 latach od ostatniego wspólnego nagrania, znów połączył siły i nagrał dwa nowe utwory! W oficjalnym oświadczeniu na Instagramie czytamy:

“Cała nasza czwórka poczuła, że po 35 latach fajnie byłoby znów połączyć siły i pójść do studio nagraniowego. Tak zrobiliśmy. Czas jakby się zatrzymał, a my byliśmy tylko na krótkich wczasach. To ekstremalnie zabawne doświadczenie! Poskutkowało to dwiema nowymi piosenkami i jedna z nich – “I still have faith in you” będzie przez nas wykonana w specjalnym programie NBC i BBC zaplanowanym na transmisje w grudniu. Może my postarzeliśmy się, ale piosenka jest nowa.”

ABBA to szwedzki zespół składający się z Anni-Frid, Agnethy, Benny’ego i Björna. Artyści po raz pierwszy poznali się na Melodifestivalen 1969, a w 1973 uformowali grupę o nazwie Agnetha, Anni-Frid, Björn & Benny. Wystąpili w Melodifestivalen 1973 z utworem “Ring Ring” i zajęli 3. miejsce, a rok później, już jako ABBA, wygrali Melodifestivalen,  a następnie również Eurowizję w Brighton z piosenką “Waterloo”. Eurowizja otworzyła im drogę do sławy. W latach 70-tych byli rozpoznawalni na całym świecie. Oficjalną działalność zespół zawiesił w 1982 roku.

Komentarze z Facebooka