Za nami dwa eurowizyjne finały. Wiele zmian, faworyci odpadli, a inni niespodziewanie przeszli. W ciągu ostatnich kilku dni zaszły kolejne, niektóre bardzo duże, zmiany w notowaniach bookmacherów. Przyjrzyjmy im się bliżej.

CZECHY
Mikolas Josef – Lie To Me

Czechy od wyboru reprezentanta zajmowały miejsce w pierwszej piątce, czasem docierając nawet na podium notowań. Niestety, po pierwszych próbach i wypadku Mikolasa zaczęły spadać. Od wtorku Czechy zdążyły zsunąć się aż na 13. miejsce, to jeden z największych spadków od rozpoczęcia półfinałów.

W ciągu ostatnich 3 dni Czechy spadły o 7 pozycji (z 6. na 13.).

NORWEGIA
Alexander Rybak – That’s How You Write a Song

Do momentu występu Rybaka w drugim półfinale, Norwegia od ponad tygodnia znajdowała się na drugim lub trzecim miejscu notowań bookmacherskich. Dużym zaskoczeniem był moment, kiedy zaraz po występie kraj ten spadł od razu na 8. pozycję. Mimo tego, oczywistym było, że zwycięzcę Eurowizji 2009 usłyszymy w sobotnim show.

Spadek o 6 miejsc (z 2. na 8.).

NIEMCY
Michael Schulte – You Let Me Walk Alone

Nasi zachodni sąsiedzi według bookmacherów nie skończą kolejnej Eurowizji na dole tabeli. Dziś doświadczono błyskawicznego skoku Niemiec. W dniu swojej pierwszej próby zajmowały 19. miejsce w notowaniach, a już dziś są piąte! Czy bookmacherzy mają rację? Przekonamy się podczas finału!

Skok  o 14 pozycji! (z 19. na 5. miejsce)

BUŁGARIA
EQUINOX – Bones

Moment rozpoczęcia prób nie był dla Bułgarów zbyt radosny pod względem notowań. W przeciągu ostatnich dwóch tygodni spadli z drugiego miejsca na jedenaste, a z każdym kolejnym dniem, według bookmacherów, ich szanse na zwycięstwo maleją.

Bułgaria spadła o 9 pozycji (z 2. na 11.).

MOŁDAWIA
DoReDos – My Lucky Day

Mołdawia na próbach znacząco zaskoczyła pomysłem na staging. Bookmacherzy z 27. pozycji wywindowali kraj w notowaniach aż na 8 miejsce. Występ w półfinale chyba nie dorównał oczekiwaniom – Mołdawia jest już szesnasta i regularnie spada.

Spadek o 8 pozycji (z 8. na 16.).

IRLANDIA
Ryan O’Shaughnessy – Together

Na dzień przed pierwszym półfinałem Irlandczyk znajdował się na 30. pozycji w notowaniach, a w dniu awansu podskoczył o 9 pozycji. To nie koniec podróży Irlandczyka na szczyt notowań. Według bookmacherów Ryan ma ogromne szanse na zwycięstwo! Znajduje się na podium, a warto wspomnieć, że wystąpi w korzystnej pozycji startowej. Zaprezentuje się jako jeden z ostatnich, między bardzo rytmicznymi piosenkami, co pomoże mu się wyróżnić. Kurs Irlandii maleje, a jego rywali z pierwszego i drugiego miejsca rośnie. Czy Ryan zdąży dotrzeć na 1. miejsce notowań?

Skok o 27 pozycji (z 30. na 3. miejsce)!

Wielki Finał Konkursu Piosenki już jutro – zgadzacie się z notowaniami bookmacherów? Czy tak, jak przewidują, wygra Cypr? Chwalcie się w komentarzach opiniami na ten temat!

Komentarze z Facebooka