Od wielkiego finału Konkursu Piosenki Eurowizji minęło zaledwie kilkadziesiąt godzin. Mimo, iż emocje związane z konkursem powoli opadają – w sieci nadal dyskutuje się o incydencie, który miał miejsce podczas finałowego występu Wielkiej Brytanii. 

Źródło: https://www.dailystar.co.uk

Pomimo zeszłorocznej wpadki, która miała miejsce podczas Interval Act z udziałem Jamali – zwyciężczyni 61. Konkursu Piosenki Eurowizji w Sztokholmie, wydawać by się mogło, że organizatorzy Lizbońskiej Eurowizji staną na wysokości zadania i nie dopuszczą do podobnej sytuacji.

Co dokładnie stało się na eurowizyjnej scenie?

Sobotni finał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie rozpoczął się dość spokojnie. Ceremonia flag wraz z pierwszą częścią konkursowych występów, również przebiegła bez problemu. Sytuacja zmieniła się podczas występu SuRie – reprezentantki Wielkiej Brytanii. Podczas wykonywania przez wokalistkę drugiego refrenu piosenki “Storm” – na scenę wbiegł mężczyzna, który wydarł piosenkarce mikrofon z rąk i krzyknął słowa atakujące brytyjskie media, nazywając je nazistowskimi. Napastnik szybko został ściągnięty ze sceny przez ochronę, a SuRie w ciągu kilku sekund dostała drugi mikrofon, dokańczając nim swój utwór.

Komentarz wokalistki po wydarzeniu, które miało miejsce podczas jej występu 

Mimo pozbawienia SuRie mikrofonu na niewielką część wykonywanego przez nią utworu, piosenkarka odmówiła ponownego zaśpiewania swojej piosenki po wszystkich występach konkursowych. Sama przyznała, że jest bardzo zadowolona z występu wraz ze swoją ekipą i dziękuję wszystkim za wiadomości oraz wsparcie, które otrzymała od swoich fanów.

Jednak wiadomości od samej SuRie na tym się nie kończą. W porannym telewizyjnym programie piosenkarka opowiadała o całym zajściu, które miało miejsce podczas jej występu. “Wszystko działo się tak szybko, że nawet nie odczułam przerażenia (..) ochrona szybko zdjęła napastnika ze sceny i gdy tylko się obróciłam, ujrzałam drugi mikrofon – podniosłam go i dokończyłam piosenkę” – wyznała wokalistka.

SuRie ponownie będzie reprezentować Wielką Brytanie za rok? 

Wielu fanów nadal nie może pogodzić się z tym, co wydarzyło się podczas występu piosenkarki na eurowizyjnej scenie. Od wczoraj na stronie change.org rozpoczęła się akcja, w której fani z całej Europy zbierają głosy o ponowne wysłanie SuRie, jako reprezentantki Wielkiej Brytanii na Eurowizji za rok. Czy uda im się zebrać wystarczającą ilość podpisów i przekonać tamtejszą telewizję publiczną, aby to właśnie SuRie ponownie reprezentowała Wielką Brytanię? Trzymamy za to kciuki.

Jak oceniacie tegoroczny występ SuRie?

Komentarze z Facebooka