Głosowanie na Nagrodę Barbary Dex rozpoczęte!

Czas wybrać najgorszy strój tegorocznej Eurowizji!

Już po raz 22. eurowizyjni fani mają okazję nagrodzić kogoś Nagrodą Barbary Dex, czyli nagrodą dla najgorzej ubranego uczestnika Eurowizji. To niechlubne wyróżnienie przyznawane jest od 1997 roku, którego pomysłodawcami są Edwin van Thillo i Rob Paardekam, założyciele strony House of Eurovision. Sama nagroda przyznawana jest na cześć Barbary Dex, belgijskiej reprezentantki na Eurowizji w 1993, której suknia została okrzyknięta jedną z najbrzydszych w historii konkursu.

Poprzednie edycje plebiscytu wygrywali między innymi: Verka Serduchka, czy zwycięzcy Eurowizji 2006 – zespół Lordi. W historii tej nagrody znajdziemy też polski akcent. Miano najgorzej ubranego uczestnika Eurowizji w 2001 roku otrzymał Andrzej Piaseczny.

W tym roku rywalizacja może być naprawdę zacięta, więc jeśli chcecie pomóc swojemu faworytowi wygrać wystarczy wejść na stronę plebiscytu i oddać tam swój głos. Głosowanie kończy się w sobotę 20 maja, więc jeśli nie chcecie się spóźnić, oddajcie swoje głosy już teraz!

Swoich faworytów wybrała też nasza redakcja, oto oni:

Joanna

Uważam, że podczas tegorocznej Eurowizji było wiele świetnych kreacji! Jednak, jak co roku, zdarzają się perełki – wyjątkowo złe stroje. Moim zdaniem, bardzo źle dobraną sukienkę miała Jessica z Australii. To nieudana kreacja, w której artystka miała podkreślone wszystko to, co można ukryć dobrą stylizacją. Nie podobał mi się też strój Sennek, która reprezentowała Belgię. Odebrało jej to kobiecość, zepsuło jej świetną sylwetkę, a cała kreacja była po prostu brzydka i dziwna. No i oczywiście – Macedonia! Marija straciła wiele takim strojem, szczególnie po zdjęciu różowego nakrycia, które i tak było złe. Do tego buty, wyglądające jak zaprojektowane przez dziecko w przedszkolu. Kto pozwolił jej to założyć?

Kacper

Podczas tegorocznej Eurowizji było o dziwo niewiele przypadków, gdy wykonawca był źle ubrany! Moim zdaniem jednak podczas występu Czarnogóry coś nie zagrało. Miało być bajecznie, ale ten strój Vanji nie był ładny. Kolor zdecydowanie do wymiany, bo ten wyglądał kiczowato. Uważam, że Sennek również nie była ubrana odpowiednio. Jej suknia odebrała jej kobiece walory. Jednakże moją nagrodę Barbary Dex oddałbym Jessice Mauboy i Australii. Dobrała ona sobie strój zdecydowanie psujący jej wizerunek. Pogrubiała ją i odkrywała mankamenty. A do tego ta zwisająca szmatka z lewej strony. No, nic w tej kreacji nie grało.

Wojtek

Konkurencja do nagrody im. Barbary Dex w tym roku bardzo silna. Warto wspomnieć o różowym stroju wokalistki Eye Cue czy dzikiej marynarce w panterkę Waylona. Jednak moim zdaniem są stroje, które bardziej mnie zażenowały. Pierwszą z takich kreacji należała do Julii Samoilovej, która na scenie zaprezentowała się w… piżamie? Jednak sukienka Sennek bardziej mnie przerażała. To znaczy sukienka sama w sobie nie jest najgorsza, ale te spodnie pod spodem zupełnie psuły wszystko i w rezultacie wyglądało to bardzo źle. Jednak moją faworytką w tym plebiscycie jest Jessica Mauboy. Jej srebrna kreacja jest brzydka. Bardzo źle dobrana do jej sylwetki. Ponadto nie rozumiem fenomenu tego kawałka materiału po boku.

Kacper

Po dość ubogim w złe stroje roku 2017 przyszedł, okropny rok 2018. Okropny, bo pełny okropnych stroi, czy sukienek. Na szczególne wyróżnienie zasługują trzy państwa: Holandia, Macedonia i Australia. Marynarka Waylona wyglądała okropnie, nie pasowała ani do klimatu piosenki, ani do wyglądu samego artysty. Kolejnym złą stylizacją jest kostium Mariji z Macedonii. Ta dziwna różowa sukienka, po prostu źle na niej leży. Kolor jest okropny, materiał jest okropny, nie da się zaleźć żadnych plusów. Nie wspominając już o kostiumie który krył się pod sukienką. Jednak najgorzej ubraną osobą na tegorocznej Eurowizji była Jessica z Australii. Sukienka ta nie tylko wyglądała brzydko, ale też podkreśliła każdą możliwą złą rzecz w wyglądzie Jessici, co jest przykre, gdyż Jessica jest naprawdę piękną kobietą.

Komentarze z Facebooka

Przejdź do paska narzędzi