Co słychać u Trójkolorowych?

Konkurs Piosenki Eurowizji 2018 dopiero się zakończył, ale niektóre państwa już rozpoczęły przygotowania do jego następnej odsłony. Jednym z nich jest Francja. Kraj ten nie tylko potwierdził swój udział w Konkursie w roku 2019, ale również podał do informacji publicznej, że zostanie on przy obecnym formacie wybierania reprezentanta – krajowych preselekcjach Destination Eurovision.

Tegoroczna Eurowizja była najchętniej oglądaną Eurowizją we Francji od 2009 roku! W sobotę, przed odbiornikami zasiadło ponad 5 milionów osób. Pierwszy półfinał zgromadził 380,000 widzów, a drugi półfinał 724,000 widzów.

Znalezione obrazy dla zapytania french delegation eurovision

Francuski nadawca France 2 na tegoroczną Eurowizję przeznaczył 1 milion Euro. Blisko 400tys. pochłonęły prawa do transmisji, a pozostałe 600tys. pensje dla członków delegacji, opłaty za zakwaterowanie i transport czy zorganizowanie preselekcji.

Znalezione obrazy dla zapytania amir addictions

Grupa TF1 wykupiła prawa do filmu dokumentalnego o reprezentancie Francji w roku 2016 – Amirze. Film ten nosi tytuł In the Eyes of Amir”Ukazuje on losy piosenkarza, zaczynając od dzieciństwa, które spędził w Izraelu. Oficjalna data premiery nie jest jeszcze znana.

Przypomnijmy, że Francja w bieżącym roku powraca na Eurowizję Junior, co oznacza, że zobaczymy ją w Mińsku.

Komentarze z Facebooka

Przejdź do paska narzędzi